Susz z lucerny w żywieniu zwierząt hodowlanych

nie tylko wnętrza

Proces produkcji suszu z lucerny pozwala zachować wyróżniające się oryginalne właściwości odżywcze produktu: białko, minerały, lipidy, witaminy, prowitaminy i wielonienasycone tłuszcze (omega-3 i omega-6), a także cukier, kwas organiczny i karoten.

Dzięki wysokiej wartości pokarmowej susz z lucerny jest idealną karmą dla krów mlecznych, owiec i kóz, koni, wielbłądów, królików i innych zwierząt gospodarskich, ponieważ poprawia ich wydajność i produkcję.

Korzyści z suszu lucerny:

Dzięki zawartości wysokiej jakości białka i strawności błonnika, pellet z lucerny jest kluczowym składnikiem dawki paszowej.

Zbiór lucerny we wczesnym okresie dojrzewania, a następnie jej odwodnienie, pozwala zachować strawne składniki odżywcze roślin zielonych, a tym samym zwiększyć pobranie paszy.

Karmienie suszem z lucerny przynosi wiele korzyści zarówno zwierzęciu, jak i hodowcy:

  • gwarancja białka wolnego od GMO w dawce pokarmowej
  • gwarancja bezpiecznej i zdrowej paszy, zdezynfekowanej podczas odwodnienia
  • brak ciał niepożądanych, pleśni i fermentacji
  • smakowitość i jednolita jakość przez długi czas
  • oszczędność czasu w przygotowaniu TMR
  • 100% nadającej się do wykorzystania paszy, 0% odpadów

Instrukcja użycia i inne ważne informacje

Lucerna jest rośliną pastewną par excellence, stosowaną w żywieniu wszystkich rodzajów zwierząt gospodarskich: bydła mlecznego i mięsnego, owiec i kóz, wielbłądów i bawołów, koni, drobiu, królików i ryb.

Pellet z lucerny może być podawany jako gotowa pasza połączona z innymi składnikami diety zwierząt lub rozdrobniony i dodany jako składnik pasz mieszanych.

Dzienna dawka zależy od karmionego zwierzęcia i jego etapu życia oraz jest kalibrowana na podstawie ogólnej zawartości diety.

W celu uzyskania optymalnych wyników radzimy postępować zgodnie z sugestiami lekarzy weterynarii.

Kostki z suszu z lucerny

Lucerna jest zwykle grubo siekana i sztucznie suszona, a następnie formowana w kostki o boku około 3,2 cm o różnej długości. Główną różnicą między kostkami lucerny a peletami jest wielkość cząstek paszy. Kostki lucerny zawierają dużo grubszy materiał i mogą być wykorzystywane jako jedyne źródło paszy w racjach pokarmowych dla bydła mlecznego.

Pellet z lucerny

Suszona lucerna: Odwodnione granulki z lucerny składają się z paszy z lucerny zebranej w późnym okresie kwitnienia lub wczesnym stadium kwitnienia. Jest on sztucznie suszony wkrótce po zebraniu, a następnie mielony i granulowany w celu uzyskania granulki o średnicy 1,3 cm. Te odwodnione granulki zawierają 16 do 20 procent białka surowego, 1,5 do 2,0 procent wapnia i 0,2 do 0,3 procent fosforu. Zawartość TDN (poziom energii) wynosi około 60 procent.

Peletki suszone na słońcu: Peletki z lucerny suszonej na słońcu są produkowane w podobny sposób jak peletki suszone, z wyjątkiem tego, że pasza jest suszona na polu. Stosowana pasza oznacza większy zakres dojrzałości paszy. Z tych powodów zawartość składników odżywczych w peletkach z suszonej na słońcu lucerny jest generalnie niższa niż w peletkach suszonych. Zawartość białka zwykle waha się od 13 do 15 procent, wapnia od 1 do 1,5 procent, fosforu od 0,2 do 0,3 procent, a TDN od 50 do 60 procent. Pellety suszone na słońcu mogą być podawane w ilości do 3 do 4 kg (6 do 8 funtów) dziennie na krowę mleczną i podobnie jak granulki suszone mogą być stosowane jako uzupełnienie paszy niskiej jakości.

nie tylko wnętrza
Seriale tureckie- za co je pokochaliśmy?

Seriale tureckie już od kilku sezonów królują na naszych ekranach. Nie da się jednak ukryć, że jeszcze kilkanaście lat temu, mało kto o nich słyszał, a także mało kto zdecydowałby się na to, by je obejrzeć. Trendy kinowe jednak bardzo szybko ulegają zmianie i obecnie to właśnie seriale tureckie stały …

nie tylko wnętrza
Segregacja prania – czy to ma znaczenie?

Segregacja jest jednym z pierwszych etapów, jakie nas czekają, gdy chcemy zrobić pranie. Ma nie lada znaczenie dla jego powodzenia. Wstępnie musimy oddzielić rzeczy z podziałem na kolory, tak by uniknąć ryzyka zafarbowania. Należy zwrócić uwagę na rodzaj materiałów, z których ubrania są wykonane, by dopasować temperaturę prania i rodzaj …

nie tylko wnętrza
Cena jest odpowiednia

Każde dobro, które posiadamy bierze się skądś. Nie istnieje bowiem przestrzenna dziura, z której bierzemy najważniejsze aspekty naszego życia i ulepszamy je do tych, które chcielibyśmy posiadać. Tak samo nie dzieje się z Twoją wiedzą. To wiele czynników, które wpływają na siebie, by ostatecznie mogło z tego powstać coś, co …