Jakie są rodzaje i co warto wiedzieć o panelach laminowanych?

Aranżacje wnętrz

Urządzanie własnego domu lub mieszkania jest czasochłonne, ponieważ wymaga podjęcia wielu – mniej lub bardziej – ważnych decyzji. Na szczęście daje też dużo satysfakcji, szczególnie, jeśli po raz pierwszy wchodzimy do odmienionych wnętrz. Zanim jednak doświadczymy takiej radości, musimy spokojnie przejść przez etapy wyposażania wnętrz. Jednym z pierwszych, a na pewno najważniejszych momentów jest wybór podłóg. Warto pamiętać, że to właśnie one w dużej mierze wpływają na finalną estetykę pomieszczenia ze względu na swój wymiar i pełnione funkcje, ponadto są bardzo narażone na różnego rodzaju urazy mechaniczne. Tak dużą popularnością, jaką cieszą się podłogi drewniane, cieszą się również panele laminowane, jako ciekawa i praktyczna alternatywa. Co zatem sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na nie? Jakie są zalety paneli laminowanych?

Panele laminowane – rodzaje i opcje dostępne na rynku

Wyróżnia się kilka parametrów, które różnicują między sobą panele laminowane. Osoby, które nie posiadają profesjonalnej wiedzy w tym zakresie, z pewnością najpierw zwrócą uwagę na ich grubość. Jest to ważna kwestia, ponieważ w dużej mierze to właśnie od niej zależy nie tylko wytrzymałość paneli, ale także ich cena. Dlatego jak zgodnie twierdzą eksperci ze sklepu Melagu, złotym środkiem są tutaj panele laminowane o grubości 8 mm. Warto jednak wiedzieć, że dostępne są też modele o grubości 6 mm, 7 mm, 10 mm i 12 mm, a także 14 mm.

Bardzo ważną właściwością, jaką odznaczają się panele laminowane, są ich klasy ścieralności. Warto pamiętać o zasadzie, że im będzie ona wyższa, tym większa będzie nie tylko ich wytrzymałość, ale i cena. Wszystko więc zależy od tego, czego potrzebujemy i na czym zależy nam najbardziej. Jest sześć klas ścieralności – AC1, AC2, AC3, AC4, AC5 oraz AC6. Jak słusznie jednak zauważają eksperci sklepu Melagu, na rynku najczęściej możemy spotkać panele laminowane o klasie ścieralności wynoszącej minimum AC3, które będą odpowiednie do pomieszczeń o średnim poziomie eksploatacji.

Z kolei w przypadku często i intensywnie użytkowanych wnętrz, najlepszym rozwiązaniem będą panele laminowane o oznaczeniu AC4. Modele o klasie ścieralności AC6 ze względu na swoją cenę wykorzystywane są jedynie w bardzo często i intensywnie eksploatowanych miejscach.

Jakie są konkretne zalety paneli laminowanych?

Warto wiedzieć, że nie tylko eksperci sklepów, ale i konsumenci, u których znajdują się już panele laminowane zgodnie twierdzą, że ich bardzo ważną korzyścią są atrakcyjne ceny. Kluczowe jest to, że nie obniżają one jakości produktów – zatem możemy dostać panele laminowane, które będą solidne i wytrzymałe, a przy tym w korzystnej cenie.

Zalety paneli to również ich bogata kolorystyka i szerokie wzornictwo – do wyboru mamy modele drewnopodobne, jednokolorowe itp. Inne zalety paneli, takie jak szybki i prosty montaż, z pewnością docenią osoby, które lubią majsterkować i chcą zaoszczędzić na ekipie remontowej. Widać więc, dlaczego panele laminowane cieszą się tak dużą popularnością.

 

Aranżacje wnętrz
Jak szafy na wymiar ułatwiają organizację Twojej garderoby?

Dlaczego warto zainwestować w szafę na wymiar? Szafy na wymiar stanowią doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy pragną usprawnić organizację garderoby i zyskać maksymalny komfort użytkowania przestrzeni w swoim domu. Warto zastanowić się nad inwestycją w meble na wymiar, które idealnie dopasują się do indywidualnych potrzeb i preferencji. Jakie korzyści płyną …

Aranżacje wnętrz
Meble biurowe na wymiar czy warto?

Meble na wymiar do biura – idealne rozwiązanie dla wymagających W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi pracuje w biurach. Wymagające zadania i długie godziny spędzone przy biurku wymagają odpowiedniego wyposażenia. Jednym z kluczowych elementów biurowego wyposażenia są meble. Odpowiednio dobrane meble wpływają na komfort i efektywność pracy, dlatego coraz więcej …

Aranżacje wnętrz
Metaloplastyka — jak zacząć i co jest potrzebne

Na stronie takiej jak: https://www.sklep.dastal.com.pl znajdziesz wiele porad oraz wskazówek dotyczących metaloplastyki oraz wyrobów z nią związanych. Jeśli chcesz nieco więcej dowiedzieć się na ten temat, koniecznie przeczytaj tekst i sprawdź co warto wiedzieć. Metalowe dekoracje Dąstal to idealna propozycja dla wszystkich, którzy poszukują nietuzinkowych rozwiązań. Metaloplastyka — jak zacząć …