Jakie są rodzaje i co warto wiedzieć o panelach laminowanych?

Aranżacje wnętrz

Urządzanie własnego domu lub mieszkania jest czasochłonne, ponieważ wymaga podjęcia wielu – mniej lub bardziej – ważnych decyzji. Na szczęście daje też dużo satysfakcji, szczególnie, jeśli po raz pierwszy wchodzimy do odmienionych wnętrz. Zanim jednak doświadczymy takiej radości, musimy spokojnie przejść przez etapy wyposażania wnętrz. Jednym z pierwszych, a na pewno najważniejszych momentów jest wybór podłóg. Warto pamiętać, że to właśnie one w dużej mierze wpływają na finalną estetykę pomieszczenia ze względu na swój wymiar i pełnione funkcje, ponadto są bardzo narażone na różnego rodzaju urazy mechaniczne. Tak dużą popularnością, jaką cieszą się podłogi drewniane, cieszą się również panele laminowane, jako ciekawa i praktyczna alternatywa. Co zatem sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na nie? Jakie są zalety paneli laminowanych?

Panele laminowane – rodzaje i opcje dostępne na rynku

Wyróżnia się kilka parametrów, które różnicują między sobą panele laminowane. Osoby, które nie posiadają profesjonalnej wiedzy w tym zakresie, z pewnością najpierw zwrócą uwagę na ich grubość. Jest to ważna kwestia, ponieważ w dużej mierze to właśnie od niej zależy nie tylko wytrzymałość paneli, ale także ich cena. Dlatego jak zgodnie twierdzą eksperci ze sklepu Melagu, złotym środkiem są tutaj panele laminowane o grubości 8 mm. Warto jednak wiedzieć, że dostępne są też modele o grubości 6 mm, 7 mm, 10 mm i 12 mm, a także 14 mm.

Bardzo ważną właściwością, jaką odznaczają się panele laminowane, są ich klasy ścieralności. Warto pamiętać o zasadzie, że im będzie ona wyższa, tym większa będzie nie tylko ich wytrzymałość, ale i cena. Wszystko więc zależy od tego, czego potrzebujemy i na czym zależy nam najbardziej. Jest sześć klas ścieralności – AC1, AC2, AC3, AC4, AC5 oraz AC6. Jak słusznie jednak zauważają eksperci sklepu Melagu, na rynku najczęściej możemy spotkać panele laminowane o klasie ścieralności wynoszącej minimum AC3, które będą odpowiednie do pomieszczeń o średnim poziomie eksploatacji.

Z kolei w przypadku często i intensywnie użytkowanych wnętrz, najlepszym rozwiązaniem będą panele laminowane o oznaczeniu AC4. Modele o klasie ścieralności AC6 ze względu na swoją cenę wykorzystywane są jedynie w bardzo często i intensywnie eksploatowanych miejscach.

Jakie są konkretne zalety paneli laminowanych?

Warto wiedzieć, że nie tylko eksperci sklepów, ale i konsumenci, u których znajdują się już panele laminowane zgodnie twierdzą, że ich bardzo ważną korzyścią są atrakcyjne ceny. Kluczowe jest to, że nie obniżają one jakości produktów – zatem możemy dostać panele laminowane, które będą solidne i wytrzymałe, a przy tym w korzystnej cenie.

Zalety paneli to również ich bogata kolorystyka i szerokie wzornictwo – do wyboru mamy modele drewnopodobne, jednokolorowe itp. Inne zalety paneli, takie jak szybki i prosty montaż, z pewnością docenią osoby, które lubią majsterkować i chcą zaoszczędzić na ekipie remontowej. Widać więc, dlaczego panele laminowane cieszą się tak dużą popularnością.

 

Aranżacje wnętrz
Metaloplastyka — jak zacząć i co jest potrzebne

Na stronie takiej jak: https://www.sklep.dastal.com.pl znajdziesz wiele porad oraz wskazówek dotyczących metaloplastyki oraz wyrobów z nią związanych. Jeśli chcesz nieco więcej dowiedzieć się na ten temat, koniecznie przeczytaj tekst i sprawdź co warto wiedzieć. Metalowe dekoracje Dąstal to idealna propozycja dla wszystkich, którzy poszukują nietuzinkowych rozwiązań. Metaloplastyka — jak zacząć …

Aranżacje wnętrz
Jakie kinkiety sprawdzą się nad łazienkowym lustrem?

Kinkiety nad lustrem w łazience powinny być przede wszystkim funkcjonalne. Oświetlenie ścienne o indywidualnie dopasowanych cechach i parametrach zapewni wygodę i precyzję wykonywania różnych czynności przed lustrem i stanie się efektowną ozdobą łazienkowego wnętrza. Łazienkę, podobnie jak wszystkie inne pomieszczenia w domu, podzielić można na kilka funkcjonalnych stref. Najczęściej wyróżnią …

Aranżacje wnętrz
Jak stworzyć skrzynkę na zabawki diy?

Każda rodzina z dziećmi szuka oryginalnego sposobu na przechowywanie dziecięcych zabawek. Kupowanie kolejnych plastikowych opakowań nie pomaga w ochronie środowiska czy eleganckim przechowywaniu zabawek dzieci. Dlatego też warto spróbować samodzielnie przygotować taki produkt jak skrzynka na zabawki diy. Jakie materiały są potrzebne do wykonania skrzynki na zabawki? Do podstawowych materiałów …