Segregacja prania – czy to ma znaczenie?

nie tylko wnętrza

Segregacja jest jednym z pierwszych etapów, jakie nas czekają, gdy chcemy zrobić pranie. Ma nie lada znaczenie dla jego powodzenia. Wstępnie musimy oddzielić rzeczy z podziałem na kolory, tak by uniknąć ryzyka zafarbowania. Należy zwrócić uwagę na rodzaj materiałów, z których ubrania są wykonane, by dopasować temperaturę prania i rodzaj detergentu.

Niektóre tekstylia wymagają uprzedniego odplamienia z zastosowaniem specjalistycznych środków. Innych nie da się w warunkach domowych uprać, nie stosując przedtem tradycyjnego namaczania. Oddzielnie pierzemy codzienne ubrania, oddzielnie pościel, ręczniki czy ścierki kuchenne. Czy segregacja jest potrzebna? Owszem.

Kiedy segregacja się przydaje?

W warunkach domowych, a więc gdy korzystamy z pralki automatycznej, do której wsypujemy, wlewamy lub wkładamy różnego rodzaju detergenty, segregacja jest niezbędna. Chociażby ze względu na ryzyko uszkodzenia tkanin przez zastosowanie niewłaściwych środków piorących czy, co gorsze, ustawienie nieodpowiedniego programu.

Jeśli z kolei zlecamy pranie profesjonalnej firmie, jego wcześniejsza segregacja pozwoli na oszacowanie kosztów, jakie poniesiemy za wykonanie usługi. Jak wiadomo, cenniki pralni przewidują różne kwoty za wypranie poszczególnych rodzajów ubrań czy tekstyliów. Inna cena obowiązuje za wypranie odzieży skórzanej, inna np. za pranie koca.

Nowy wymiar prania

Skoro już mowa o korzystaniu z usług profesjonalnych pralni, to warto wspomnieć o nowej usłudze, jaką jest pranie z odbiorem. Wykonanie prania zlecisz teraz bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy, że zadzwonisz pod numer 732 60 60 60 lub skontaktujesz się za pomocą formularza dostępnego na stronie pralni EBS.

Zostaniesz poproszony o podanie rodzaju asortymentu, który wymaga prania oraz wskazanie swojego adresu. O ustalonej godzinie w Twoim domu zjawi się kurier, który odbierze rzeczy do prania. Otrzymasz je z powrotem we wskazanym terminie – dostarczymy je do Ciebie. Wrócą czyste i wyprasowane. Przyznaj, że to wygodne.

Dom i porządki.

nie tylko wnętrza
Susz z lucerny w żywieniu zwierząt hodowlanych

Proces produkcji suszu z lucerny pozwala zachować wyróżniające się oryginalne właściwości odżywcze produktu: białko, minerały, lipidy, witaminy, prowitaminy i wielonienasycone tłuszcze (omega-3 i omega-6), a także cukier, kwas organiczny i karoten. Dzięki wysokiej wartości pokarmowej susz z lucerny jest idealną karmą dla krów mlecznych, owiec i kóz, koni, wielbłądów, królików …

nie tylko wnętrza
Seriale tureckie- za co je pokochaliśmy?

Seriale tureckie już od kilku sezonów królują na naszych ekranach. Nie da się jednak ukryć, że jeszcze kilkanaście lat temu, mało kto o nich słyszał, a także mało kto zdecydowałby się na to, by je obejrzeć. Trendy kinowe jednak bardzo szybko ulegają zmianie i obecnie to właśnie seriale tureckie stały …

nie tylko wnętrza
Cena jest odpowiednia

Każde dobro, które posiadamy bierze się skądś. Nie istnieje bowiem przestrzenna dziura, z której bierzemy najważniejsze aspekty naszego życia i ulepszamy je do tych, które chcielibyśmy posiadać. Tak samo nie dzieje się z Twoją wiedzą. To wiele czynników, które wpływają na siebie, by ostatecznie mogło z tego powstać coś, co …