Nie każde E jest niebezpieczne

nie tylko wnętrza

Żywienie we współczesnym świecie to duże przedsięwzięcie. Często jednak zapominamy o właściwej diecie dla naszego ciała. Nie jadamy zdrowo, nie dbamy o menu tylko wybieramy produkty śmieciowe, które zatruwają nasz umysł i ciało.

E dodatki do żywności

Czy każda literka E oznacza, że produkt jest dla nas niebezpieczny? Błędne myślenie zatacza duże koło i wracamy często do punktu wyjścia. Symbol E wcale nie oznacza, że żywność jest gorsza, niebezpieczna czy też bardziej sztuczna. Litera oznacza kod chemiczny dodatków do żywności. Zanim jednak sięgniemy po jakiś produkt warto przeanalizować etykietę i zwrócić uwagę na dodatki syntetyczne, które mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia. Symbol E to bardzo duża grupa związków, w skład których wchodzą substancje naturalne a także i substancje syntetyczne. Te pierwsze wyprodukowane z naturalnych składników, te drugie poprzez pracę w laboratorium na drodze chemicznej.

Nie każdy produkt jest taki zły jak się wydaje, należy wystrzegać się w szczególności wyrobów cukierniczych, przekąsek a także dań typu gorący kubek i innych, które w nadmiarze mogą nam zaszkodzić.

nie tylko wnętrza
Cena jest odpowiednia

Każde dobro, które posiadamy bierze się skądś. Nie istnieje bowiem przestrzenna dziura, z której bierzemy najważniejsze aspekty naszego życia i ulepszamy je do tych, które chcielibyśmy posiadać. Tak samo nie dzieje się z Twoją wiedzą. To wiele czynników, które wpływają na siebie, by ostatecznie mogło z tego powstać coś, co …

nie tylko wnętrza
Mayo Clinik – dieta

Co jakiś czas świat obiega informacja o nowej, rewolucyjnej diecie, której stosowanie gwarantuje nie tylko ekspresowe, ale także dosyć spektakularne efekty. Zwykle w krótkim czasie zyskuje ona spore rzesze wielbicieli, jednak równie szybko potrafi ich rozczarować, bowiem efekty, nawet jeśli występują, są o wiele słabsze oraz nietrwałe. Podobnie było w …