Minimum rzeczy, maksimum funkcjonalności!

Aranżacje wnętrz

Styl absolutnego minimum to styl na który mówiąc żartobliwie stać każdego. Jednak pomimo takiego skojarzenia nie musi to oznaczać, że styl ten ma charakteryzować brak gustu. Minimalizm w sypialni może mieć swoje funkcje, a w zasadzie powinien je mieć. Prześledźmy sobie zalety związane z taką charakterystyką.

Mało znaczy źle? Absolutnie nie!

Na pierwszy rzut oka taka metoda umeblowania sypialni mogłaby się kojarzyć z biedą, brakiem gustu czy też brakiem czasu. Nic bardziej mylnego! Umiejętne ułożenie przedmiotów sprawi, że jej wygląd będzie się kojarzyć z ciepłem i przytulnością, a przedmioty, które się w niej znajdują mają jak najbardziej swoje uzasadnienie. Przede wszystkim możemy wykorzystać meble, które sami sobie złożymy i będą tworzyć pełną harmonię z pozostałymi przedmiotami. Jasny kolor mebli będzie pokazywać prostotę oraz pomimo małego metrażu naszej sypialni będzie sprawiać wrażenie wolnej przestrzeni.

Dekoracje wnętrz również powinny być stonowane i powinny odnosić się do pozytywnych emocji, bądź do zdarzeń z przeszłości czy sytuacji, które mają korzystny wydźwięk. Również powinniśmy zadbać o zamykanie przestrzeni i sprawić, by wszystkie elementy były do siebie dopasowane. Pomimo tego, że minimalizm w sypialni charakteryzuje się niewielką ilością przedmiotów nie staraj się za wszelką cenę wbijać się w ramy tego stylu i wstrzymywać się od zakupu przedmiotów. Niech wszystko opiera się o zdrowy rozsądek. Weź pod uwagę, że sypialnia ma być pomieszczeniem odpowiedzialnym za Twój WYPOCZYNEK i przygotowanie do snu, więc powinno tak zostać.

Centralnym punktem naszego pomieszczenia jest łóżko, które nie powinno być skierowane na wprost okna. Zadbaj o to, by było wygodne, a przede wszystkim dopasowane do Twojego kręgosłupa. Obok łózka postaw drobną komodę, bądź zamontuj kilka półek, na których będziesz mógł umieścić swoje drobne przedmioty i jednocześnie po przebudzeniu się zawsze będą pod ręką.

Życzymy Ci kreatywności i stworzenia w sypialni swoistej oazy, która będzie Ci się kojarzyć tylko i wyłącznie z relaksem.

Aranżacje wnętrz
Czy zrobienie zagłówka jest trudne?

Osoby, które chciałyby sprawić sobie zagłówek, mogą przygotować go samodzielnie. Jego wykonanie nie jest skomplikowanym procesem. Wystarczy dobry pomysł i odpowiednie materiały. Co będzie nam potrzebne do zrobienia zagłówka i jak dobrać materiały pod względem jakości oraz koloru? Jak zrobić zagłówek Zanim przystąpimy do pracy, potrzebne nam będą następujące przedmioty: …

Aranżacje wnętrz
Jesienna dekoracja prosto z pól i łąk

Naprawdę nie potrzeba wiele, żeby do domu czy mieszkania wprowadzić przytulny i miły nastrój. Bo o to właśnie chodzi, gdy stosujemy wszelkie kolorowe i jesienne aranżacje wnętrz. Wszystkie pozytywne skojarzenia z tą porą roku, niech zagoszczą w naszych progach – to świetny pomysł, zanim wpadniemy w szał choinek, mikołajków i …

Aranżacje wnętrz
Aranżacja niewielkich pomieszczeń

Organizacja małych przestrzeni Mniejsze pomieszczenia są często dużo trudniejsze do aranżacji od tych o większych gabarytach, głównie ze względu na logistykę i funkcjonalność. Często musimy być przygotowani na wyrzeczenia, lub jesteśmy zmuszenie do szukania niekonwencjonalnych rozwiązań, tak by pokój spełniał swoje funkcje, a przy okazji nadal cieszył oko. Jeśli więc …