Minimum rzeczy, maksimum funkcjonalności!

Aranżacje wnętrz

Styl absolutnego minimum to styl na który mówiąc żartobliwie stać każdego. Jednak pomimo takiego skojarzenia nie musi to oznaczać, że styl ten ma charakteryzować brak gustu. Minimalizm w sypialni może mieć swoje funkcje, a w zasadzie powinien je mieć. Prześledźmy sobie zalety związane z taką charakterystyką.

Mało znaczy źle? Absolutnie nie!

Na pierwszy rzut oka taka metoda umeblowania sypialni mogłaby się kojarzyć z biedą, brakiem gustu czy też brakiem czasu. Nic bardziej mylnego! Umiejętne ułożenie przedmiotów sprawi, że jej wygląd będzie się kojarzyć z ciepłem i przytulnością, a przedmioty, które się w niej znajdują mają jak najbardziej swoje uzasadnienie. Przede wszystkim możemy wykorzystać meble, które sami sobie złożymy i będą tworzyć pełną harmonię z pozostałymi przedmiotami. Jasny kolor mebli będzie pokazywać prostotę oraz pomimo małego metrażu naszej sypialni będzie sprawiać wrażenie wolnej przestrzeni.

Dekoracje wnętrz również powinny być stonowane i powinny odnosić się do pozytywnych emocji, bądź do zdarzeń z przeszłości czy sytuacji, które mają korzystny wydźwięk. Również powinniśmy zadbać o zamykanie przestrzeni i sprawić, by wszystkie elementy były do siebie dopasowane. Pomimo tego, że minimalizm w sypialni charakteryzuje się niewielką ilością przedmiotów nie staraj się za wszelką cenę wbijać się w ramy tego stylu i wstrzymywać się od zakupu przedmiotów. Niech wszystko opiera się o zdrowy rozsądek. Weź pod uwagę, że sypialnia ma być pomieszczeniem odpowiedzialnym za Twój WYPOCZYNEK i przygotowanie do snu, więc powinno tak zostać.

Centralnym punktem naszego pomieszczenia jest łóżko, które nie powinno być skierowane na wprost okna. Zadbaj o to, by było wygodne, a przede wszystkim dopasowane do Twojego kręgosłupa. Obok łózka postaw drobną komodę, bądź zamontuj kilka półek, na których będziesz mógł umieścić swoje drobne przedmioty i jednocześnie po przebudzeniu się zawsze będą pod ręką.

Życzymy Ci kreatywności i stworzenia w sypialni swoistej oazy, która będzie Ci się kojarzyć tylko i wyłącznie z relaksem.

Aranżacje wnętrz
Czym różni się płyta OSB od płyty HDF?

Wśród materiałów do produkcji mebli znajdziemy między innymi płyty OSB i płyty HDF. Oba produkty należą do najchętniej wybieranych materiałów drewnopochodnych przez producentów mebli oraz osoby, które na co dzień zajmują się wykończeniem wnętrz. Mimo, że obie płyty można sklasyfikować w jednej kategorii to znacznie się od siebie różnią. W …

Aranżacje wnętrz
Jakie łóżko do małego pokoju?

Małe sypialnie lub pokoje dziecięce to bardzo trudne w aranżacji wnętrza. Na stosunkowo małej powierzchni musimy zmieścić wszystkie niezbędne w funkcjonowaniu meble. W sypialni oraz w pokoju dziecięcym powinno dominować łóżko. Im mniejsze pomieszczenie, tym trudniej wybrać takie łóżko, które spełni oczekiwania użytkowników oraz pozostawi małą sypialnię przestronną. Jak wybrać …

Aranżacje wnętrz
Jak wybrać odpowiednią matę wejściową?

Podstawową funkcją wycieraczki jest usuwanie brudu i wilgoci z butów i przytrzymywanie ich, aby bałagan nie dostał się do domu. Wycieraczki również mogą wyglądać świetnie i stanowić idealne wykończenie Twojego wejścia, ale najważniejsze jest to, jak dobrze czyszczą. Dobrej jakości mata jest opłacalną inwestycją, ponieważ chroni wewnętrzne wykładziny podłogowe przed …