Minimum rzeczy, maksimum funkcjonalności!

Aranżacje wnętrz

Styl absolutnego minimum to styl na który mówiąc żartobliwie stać każdego. Jednak pomimo takiego skojarzenia nie musi to oznaczać, że styl ten ma charakteryzować brak gustu. Minimalizm w sypialni może mieć swoje funkcje, a w zasadzie powinien je mieć. Prześledźmy sobie zalety związane z taką charakterystyką.

Mało znaczy źle? Absolutnie nie!

Na pierwszy rzut oka taka metoda umeblowania sypialni mogłaby się kojarzyć z biedą, brakiem gustu czy też brakiem czasu. Nic bardziej mylnego! Umiejętne ułożenie przedmiotów sprawi, że jej wygląd będzie się kojarzyć z ciepłem i przytulnością, a przedmioty, które się w niej znajdują mają jak najbardziej swoje uzasadnienie. Przede wszystkim możemy wykorzystać meble, które sami sobie złożymy i będą tworzyć pełną harmonię z pozostałymi przedmiotami. Jasny kolor mebli będzie pokazywać prostotę oraz pomimo małego metrażu naszej sypialni będzie sprawiać wrażenie wolnej przestrzeni.

Dekoracje wnętrz również powinny być stonowane i powinny odnosić się do pozytywnych emocji, bądź do zdarzeń z przeszłości czy sytuacji, które mają korzystny wydźwięk. Również powinniśmy zadbać o zamykanie przestrzeni i sprawić, by wszystkie elementy były do siebie dopasowane. Pomimo tego, że minimalizm w sypialni charakteryzuje się niewielką ilością przedmiotów nie staraj się za wszelką cenę wbijać się w ramy tego stylu i wstrzymywać się od zakupu przedmiotów. Niech wszystko opiera się o zdrowy rozsądek. Weź pod uwagę, że sypialnia ma być pomieszczeniem odpowiedzialnym za Twój WYPOCZYNEK i przygotowanie do snu, więc powinno tak zostać.

Centralnym punktem naszego pomieszczenia jest łóżko, które nie powinno być skierowane na wprost okna. Zadbaj o to, by było wygodne, a przede wszystkim dopasowane do Twojego kręgosłupa. Obok łózka postaw drobną komodę, bądź zamontuj kilka półek, na których będziesz mógł umieścić swoje drobne przedmioty i jednocześnie po przebudzeniu się zawsze będą pod ręką.

Życzymy Ci kreatywności i stworzenia w sypialni swoistej oazy, która będzie Ci się kojarzyć tylko i wyłącznie z relaksem.

Aranżacje wnętrz
Firanki do salonu – jakie wybrać?

Każdy z nas pragnie dobrze czuć się dobrze we własnym domu. Wszystkie pomieszczenia są bardzo ważne, a to jak zostaną urządzone będzie wpływać na nasze samopoczucie. Salon jest szczególnym miejscem, ponieważ to w nim spędzamy większość wolnego czasu i to właśnie w nim przyjmujemy gości i również zależy nam na …

Aranżacje wnętrz
Fornir kamienny – tapeta z kamienia naturalnego

Materiały naturalne są coraz częściej wykorzystywane przez profesjonalnych dekoratorów jak i pasjonatów dekoracji wnętrz. Istnieje kilka przyczyn tego zjawiska. Po pierwsze użytkownicy wnętrz pragną zapewnić sobie chociaż minimalny kontakt z naturą, nawet przebywając w zamkniętym pomieszczeniu, a takie materiały jak drewno czy kamień stanowią namiastkę kontaktu z przyrodą. Po drugie …

Aranżacje wnętrz
5 sposobów, na wykonanie prostych i oryginalny dekoracji, z użyciem słoika.

Nadanie drugiego życia przedmiotom, które poszły w odstawkę, jest nie tylko modne, ale również potrzebne. Ponowne wykorzystanie rzeczy, korzystnie wpływa na środowisko, gdyż ogranicza się między innymi spaliny, wykorzystywane podczas produkcji, oraz zmniejsza czas rozkładu rzeczy, które masowo wyrzucane są na śmietnik. Najczęstszym odpadem, który znajduje się w domu, oraz …