Minimum rzeczy, maksimum funkcjonalności!

Aranżacje wnętrz

Styl absolutnego minimum to styl na który mówiąc żartobliwie stać każdego. Jednak pomimo takiego skojarzenia nie musi to oznaczać, że styl ten ma charakteryzować brak gustu. Minimalizm w sypialni może mieć swoje funkcje, a w zasadzie powinien je mieć. Prześledźmy sobie zalety związane z taką charakterystyką.

Mało znaczy źle? Absolutnie nie!

Na pierwszy rzut oka taka metoda umeblowania sypialni mogłaby się kojarzyć z biedą, brakiem gustu czy też brakiem czasu. Nic bardziej mylnego! Umiejętne ułożenie przedmiotów sprawi, że jej wygląd będzie się kojarzyć z ciepłem i przytulnością, a przedmioty, które się w niej znajdują mają jak najbardziej swoje uzasadnienie. Przede wszystkim możemy wykorzystać meble, które sami sobie złożymy i będą tworzyć pełną harmonię z pozostałymi przedmiotami. Jasny kolor mebli będzie pokazywać prostotę oraz pomimo małego metrażu naszej sypialni będzie sprawiać wrażenie wolnej przestrzeni.

Dekoracje wnętrz również powinny być stonowane i powinny odnosić się do pozytywnych emocji, bądź do zdarzeń z przeszłości czy sytuacji, które mają korzystny wydźwięk. Również powinniśmy zadbać o zamykanie przestrzeni i sprawić, by wszystkie elementy były do siebie dopasowane. Pomimo tego, że minimalizm w sypialni charakteryzuje się niewielką ilością przedmiotów nie staraj się za wszelką cenę wbijać się w ramy tego stylu i wstrzymywać się od zakupu przedmiotów. Niech wszystko opiera się o zdrowy rozsądek. Weź pod uwagę, że sypialnia ma być pomieszczeniem odpowiedzialnym za Twój WYPOCZYNEK i przygotowanie do snu, więc powinno tak zostać.

Centralnym punktem naszego pomieszczenia jest łóżko, które nie powinno być skierowane na wprost okna. Zadbaj o to, by było wygodne, a przede wszystkim dopasowane do Twojego kręgosłupa. Obok łózka postaw drobną komodę, bądź zamontuj kilka półek, na których będziesz mógł umieścić swoje drobne przedmioty i jednocześnie po przebudzeniu się zawsze będą pod ręką.

Życzymy Ci kreatywności i stworzenia w sypialni swoistej oazy, która będzie Ci się kojarzyć tylko i wyłącznie z relaksem.

Aranżacje wnętrz
Jakie kinkiety sprawdzą się nad łazienkowym lustrem?

Kinkiety nad lustrem w łazience powinny być przede wszystkim funkcjonalne. Oświetlenie ścienne o indywidualnie dopasowanych cechach i parametrach zapewni wygodę i precyzję wykonywania różnych czynności przed lustrem i stanie się efektowną ozdobą łazienkowego wnętrza. Łazienkę, podobnie jak wszystkie inne pomieszczenia w domu, podzielić można na kilka funkcjonalnych stref. Najczęściej wyróżnią …

Aranżacje wnętrz
Jak stworzyć skrzynkę na zabawki diy?

Każda rodzina z dziećmi szuka oryginalnego sposobu na przechowywanie dziecięcych zabawek. Kupowanie kolejnych plastikowych opakowań nie pomaga w ochronie środowiska czy eleganckim przechowywaniu zabawek dzieci. Dlatego też warto spróbować samodzielnie przygotować taki produkt jak skrzynka na zabawki diy. Jakie materiały są potrzebne do wykonania skrzynki na zabawki? Do podstawowych materiałów …

Aranżacje wnętrz
Jak urządzić mieszkanie w stylu industrialnym?

Styl industrialny, czyli surowa elegancja, to obecnie jeden z najpopularniejszych styli wnętrzarskich. Jego znakami rozpoznawczymi są geometryczne lampy, żarówki industrialne, surowe ściany wyłożone cegłami czy drewniane meble na metalowych postumentach. Jak w prosty sposób urządzić mieszkanie w stylu industrialnym? Obecnie styl industrialny uważany jest za jeden z najbardziej wyszukanych i …