Jak urządzić mieszkanie w stylu industrialnym?

Aranżacje wnętrz

Styl industrialny, czyli surowa elegancja, to obecnie jeden z najpopularniejszych styli wnętrzarskich. Jego znakami rozpoznawczymi są geometryczne lampy, żarówki industrialne, surowe ściany wyłożone cegłami czy drewniane meble na metalowych postumentach. Jak w prosty sposób urządzić mieszkanie w stylu industrialnym?

Obecnie styl industrialny uważany jest za jeden z najbardziej wyszukanych i wytwornych styli wnętrzarskich. Jego korzenie sięgają lat 50., gdy w USA rynek nieruchomości został zalany tanimi przestrzeniami. Powstał w wyniku potrzeby zagospodarowania poprzemysłowych przestrzeni. Dekoratorzy wnętrz starali się zrobić wszystko, by ocieplić surowy wizerunek pomieszczeń poprodukcyjnych. Tak narodził się styl, który obecnie jest jednym z najpopularniejszych. Wiele osób uważa, że styl industrialny to styl bardzo snobistyczny.

Czym charakteryzuje się styl industrialny?

Surowość, to główna cecha tego stylu. Cegła na ścianie, industrialne żarówki na kablu, odsłonięta instalacja, widoczne rury – to główne cechy tego stylu, które mają za zadanie tworzyć oryginalną dekorację pomieszczenia. Kolory, które dominują to czerń, granat, butelkowa zieleń, brązy. Styl industrialny narodził się w pomieszczenia, stanowiących pozostałości po halach produkcyjnych. Do tego stylu wnętrzarskiego pasują wysokie stropy, duże okna i otwarte przestrzenie. Okna powinny być pozbawione zasłon czy żaluzji, a kolejne strefy mieszkania wyznaczać powinny przeszklone ścianki działowe.

Salon w stylu industrialnym powinien być obszerny i przestrony. Najlepiej, gdy jest płynnie połączony z jadalnią i otwartą kuchnią. Przygotowując aranżację domu czy mieszkania, warto pomyśleć o wyłożeniu ścian dekoracyjną cegłą. Jeśli urządzamy w mieszkanie w kamienicy, duże prawdopodobieństwo jest, że ściany będą zrobione z cegły. Wówczas warto tę oryginalną cegłę po prostu odsłonić, skuwając tynk. Na podłodze najlepiej sprawdzą się panele stylizowane na stare deski. Centralnym punktem salonu jest sofa i fotel wypoczynkowy w ciemnym kolorze. Meble z ciemnego, postarzanego drewna, na metalowych nogach i postumentach, pozwolą stworzyć styl industrialny w jadalni.

Styl industrialny łatwiej stworzyć w nowym domu, gdzie mamy wpływ na to, jak będą wyglądały poszczególne pomieszczania. Jeśli jednak chcesz stworzyć industrialny klimat w swoim mieszkaniu, nic trudnego. Wystarczy, że przemycisz elementy loftu do swojego mieszkania. Nawet w bloku możesz stworzyć nowoczesną, surową przestrzeń. Pamiętaj o wyłożeniu ściany czerwoną cegłą, odsłonięciu okien. Całość projektu zwieńcz ciężkimi, przemysłowymi lampami – bez nich żaden loft nie jest prawdziwym loftem.

Aranżacje wnętrz
Meble biurowe na wymiar czy warto?

Meble na wymiar do biura – idealne rozwiązanie dla wymagających W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi pracuje w biurach. Wymagające zadania i długie godziny spędzone przy biurku wymagają odpowiedniego wyposażenia. Jednym z kluczowych elementów biurowego wyposażenia są meble. Odpowiednio dobrane meble wpływają na komfort i efektywność pracy, dlatego coraz więcej …

Aranżacje wnętrz
Metaloplastyka — jak zacząć i co jest potrzebne

Na stronie takiej jak: https://www.sklep.dastal.com.pl znajdziesz wiele porad oraz wskazówek dotyczących metaloplastyki oraz wyrobów z nią związanych. Jeśli chcesz nieco więcej dowiedzieć się na ten temat, koniecznie przeczytaj tekst i sprawdź co warto wiedzieć. Metalowe dekoracje Dąstal to idealna propozycja dla wszystkich, którzy poszukują nietuzinkowych rozwiązań. Metaloplastyka — jak zacząć …

Aranżacje wnętrz
Jakie kinkiety sprawdzą się nad łazienkowym lustrem?

Kinkiety nad lustrem w łazience powinny być przede wszystkim funkcjonalne. Oświetlenie ścienne o indywidualnie dopasowanych cechach i parametrach zapewni wygodę i precyzję wykonywania różnych czynności przed lustrem i stanie się efektowną ozdobą łazienkowego wnętrza. Łazienkę, podobnie jak wszystkie inne pomieszczenia w domu, podzielić można na kilka funkcjonalnych stref. Najczęściej wyróżnią …