Sprzątanie jako praca dodatkowa – odpowiedzi na 4 popularne pytania

Budowa i nieruchomości

Szukając zajęcia dodatkowego, często nasz wybór pada na wsparcie swoim zaangażowaniem firmy sprzątającej. Zadanie to cieszy się dużą popularnością – zarówno wśród profesjonalistów dbających o specjalistyczne działania związane z ochroną i konserwacją powierzchni, jak i osób szukających okazji na dodatkowy zarobek. Oto odpowiedzi na kilka popularnych pytań, jakie możemy sobie zadawać, zastanawiając się, czy praca w tej branży to dobry pomysł.

Gdzie szukać ofert?

Praca dodatkowa, jaką jest sprzątanie, cieszy się niesłabnąca popularnością. Zapotrzebowanie na osoby, które będą mogły wesprzeć serwis sprzedający jest spore i bez większych problemów powinniśmy znaleźć atrakcyjne oferty pracy. Gdzie ich szukać? W sieci znajdziemy różnego rodzaju portale z ogłoszeniami i serwisy poświęcone pracy dodatkowej. W tym celu warto wykorzystać również social media i funkcjonujące w ich zakresie grupy lub fanpage. Z pomocą może przyjść nam regionalna prasa czy lokalny serwis miasta, w którym szukamy dodatkowego zajęcia. Oferty pracy przedstawić nam może także agencja pracy tymczasowej.

Co z doświadczeniem?

W wielu przypadkach pierwsze kroki w pracy, jaką jest sprzątanie, nie wymagają szczególnego doświadczenia. Oczywiście, jeśli takowe posiadamy, będzie to dla pracodawcy ważnym atutem, który może wpłynąć na nasze wynagrodzenie – dlatego warto wspomnieć o nim w CV. Nie zmienia to jednak faktu, że to m.in. niski próg wejścia stanowi zaletę tej branży. Pierwsze skrzypce grają tu inne cechy pracownika – jego dokładność, punktualność, znajomość metod pielęgnacji i konserwacji określonych powierzchni. Profesjonalny pracodawca zapewni nam odpowiednie wdrożenie, szkolenia oraz niezbędne do wykonywania powierzonych obowiązków akcesoria. Od nas tylko zależy, czy zdecydujemy się na rozwój w tej branży i dojdziemy w niej do perfekcji, czy pozostanie ona naszym zajęciem dodatkowym.

Klatki schodowe, biura… co jeszcze?

Zanim wybierzemy serwis sprzątający, do którego skierujemy naszą aplikację na wybrane stanowisko, warto poznać dokładny zakres usług, jaki oferuje firma. Na rynku znajdziemy ekspertów wyspecjalizowanych w sprzątaniu różnego rodzaju powierzchni – nie tylko biur czy obiektów mieszkalnych, ale także lokali gastronomicznych, galerii handlowych czy zakładów produkcyjnych. Nie brak również firm, które oferują sprzątanie terenów zielonych, takich jak skwery czy parki.

A może własna firma oferująca sprzątanie?

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w ramach dodatkowej działalności stać się właścicielem firmy, która oferować będzie usługi sprzątające. Warto jednak pamiętać o tym, że prowadzenie własnej działalności wiąże się z zupełnie innymi obowiązkami niż praca etatowa– stając się właścicielem, przejmujemy również cały bagaż formalności, wynikających ze statusu prawnego, jaki przyjmuje założona przez nas firma. Na ten krok zdecydujmy się wówczas, gdy dysponujemy odpowiednią ilością czasu oraz wiedzą, która pozwoli pewnie wkroczyć na rynek z ofertą naszych usług. W przeciwnym razie dobrym pomysłem może okazać się skorzystanie ze wsparcia doradcy biznesowego, który pomoże nam postawić pierwsze kroki w tym zakresie.

 

Budowa i nieruchomości
Najlepsze uszczelnienia hydrauliczne

Działanie wszelkiego rodzaju urządzeń nie byłoby możliwe bez ich skutecznej i praktycznej ochrony gwarantującej długotrwałe i bezproblemowe działanie. Od dziesiątek lat towarzyszą nam różnego rodzaju urządzenia i maszyny pomagające w produkcji , w rolnictwie czy w transporcie jednak każde z nich od samego początku musi być szczelnie zabezpieczone. Chodzi tutaj …

Budowa i nieruchomości
Hydraulicy – tajniki zawodu i ciekawa reprezentacja

Kanalizacja i hydraulik – podstawowe informacje oraz ciekawostki Kanalizacja – istotny element, którego nie należy zaniedbywać Robiąc remont lub budując domu czy mieszkanie warto zwrócić uwagę na liczne elementy wymagające poprawy lub dopracowania. Należy do nich przykładowo kanalizacja. Jak podaje Wikipedia jest to: “infrastruktura, która jest zbiorem wszystkich elementów służących …

Budowa i nieruchomości
Energia – źródła, ekologia, tradycja

Wszystko o energii Istnieje wiele sposobów na ogrzewanie domu. Część z nich jest przyjazna dla środowiska, część niestety powoduje duże szkody ekologiczne. Jedne rozwiązania są bardziej, inne mniej ekonomiczne. Niektóre wymagają większego, inne mniejszego zaangażowania ze strony użytkowników. Dlatego decydując czy będziemy ogrzewać dom warto przeanalizować wiele czynników, tak aby …