Czas kupić na kredyt mieszkanie, o którym zawsze marzyłeś

Budowa i nieruchomości

Decyzja o zakupie mieszkania na kredyt jest niezwykle ważna i wiążąca. To od niej zależy jak będzie wyglądać nasze życie przez następne kilkanaście lat. Kredyt mieszkaniowy to wielka odpowiedzialność. Kupno mieszkania wiąże się z pewnego rodzaju stabilizacją i wyprowadzeniem się od rodziców na stałe. Przecież chcesz mieszkać i czuć się komfortowo w swoim własnym, eleganckim i ciepłym mieszkaniu, gdzie więzi rodzinne będą odpowiednio pielęgnowane oraz będzie panować ciepła i rodzinna atmosfera.

Czego się spodziewać oraz o co zadbać przed wybraniem się do banku?

Spotkanie w banku z ekspertem do spraw kredytów hipotecznych nie zawsze należy do łatwych. Doradca podpowiada różne warianty kredytu na kupno mieszkania. Jednak finalną decyzję podejmujesz Ty. Warto zapoznać się z warunkami ofert kredytowych kilku banków i wybrać tę najbardziej optymalną. To nie bank ma zarobić na Tobie, lecz Ty masz wybrać najlepszą ofertę dla siebie z punktu widzenia Twojego stanu finansów – wysokości rat comiesięcznych.

Kredyt. Czy masz zdolność kredytową?

Pierwszym etapem w procesie otrzymania kredytu na zakup mieszkania jest ocena zdolności kredytowej. Aspekt ten jest o tyle istotny, że kredytobiorca bierze na swój karb raty, spłacane co miesiąc, których to wysokość w żaden sposób nie może narazić na złe konsekwencje stanu jego finansów. Wysokość rat musi być optymalna i dopasowana do dochodów kredytobiorcy. Zdolność kredytową można obliczyć przed wizytą w banku – online przy pomocy kalkulatora. To sprawi, że wiesz czego możesz się spodziewać w trakcie rozmowy z doradcą w banku. Na zdolność kredytową składają się: Twoje dochody (ważny jest również typ umowy z pracodawcą), regularne wydatki (możesz spodziewać się pytania o spłacane pożyczki), ilość członków rodziny oraz planowana kwota kredytu.

Pamiętaj, że duże znacznie ma wyciąg historii z konta bankowego, gdzie odnotowywane były comiesięczne wpływy wynagrodzenia na Twoje konto. To daje gwarancję wiarygodności finansowej.

Rozsądne decyzje są w cenie.

Mierz siły na zamiary! Nie możesz żyć ponad stan, zwłaszcza jeśli mówimy o zaciągnięciu kredytu hipotecznego. Znane są przypadki, gdzie kredytobiorca nie był w stanie, w pewnym momencie, spłacać zaciągniętego kredytu i bank zabierał jemu mieszkanie. Aspekt odpowiedzialności finansowej i roztropności są kwestiami kluczowymi. Spłacanie rat jest najważniejsze i koniecznie zaplanuj tak wydatki, żeby nie było problemów ze spłatą zobowiązań wobec banku, którego stałeś się klientem. Czas spłacania kredytu hipotecznego, który może trwać nawet 15 lat, jest etapem, w którym zobowiązujesz się na dotrzymanie warunków umowy, zawartej z bankiem.

 

Budowa i nieruchomości
Usługi hydrauliczne w Krakowie

W każdym gospodarstwie domowym co jakiś czas dochodzi do różnego rodzaju awarii. Wielokrotnie wówczas warto postawić na pomoc specjalistów, którzy w szybki tempie uporają się z awarią i nie uszkodzą przy tym elementów, które znajdują się w pobliżu. Gdy problem dotyka instalacji wodno-kanalizacyjnej to tym bardziej warto postawić na usługi …

Budowa i nieruchomości
Życie w duchu slow life – czy przeprowadzka na wieś ma sens?

Chcąc nieco zwolnić tempo życia i odetchnąć od miejskiego zgiełku, coraz częściej zastanawiamy się, czy przeprowadzka na wieś to dobry pomysł. To poważna decyzja, którą warto dobrze przemyśleć – jakie aspekty warto przeanalizować, zanim zmienimy miejsce zamieszkania? Z dala od miejskiego zgiełku Zanim rozpoczniemy poszukiwanie wymarzonego domu lub działki pod …

Budowa i nieruchomości
Wrocław: na co zwrócić uwagę, wybierając biuro nieruchomości?

Korzystnych ofert związanych z inwestowaniem na rynku nieruchomości zwykle szukamy w sieci. Niekiedy jednak bywa to problematyczne – konkurencja jest duża, ceny zróżnicowane, a warunki sprzedaży lub wynajmu – nie zawsze jasne. Z pomocą może nam przyjść biuro nieruchomości. Wrocław oferuje w tym zakresie wsparcie wielu specjalistów – na co …