Czas kupić na kredyt mieszkanie, o którym zawsze marzyłeś

Budowa i nieruchomości

Decyzja o zakupie mieszkania na kredyt jest niezwykle ważna i wiążąca. To od niej zależy jak będzie wyglądać nasze życie przez następne kilkanaście lat. Kredyt mieszkaniowy to wielka odpowiedzialność. Kupno mieszkania wiąże się z pewnego rodzaju stabilizacją i wyprowadzeniem się od rodziców na stałe. Przecież chcesz mieszkać i czuć się komfortowo w swoim własnym, eleganckim i ciepłym mieszkaniu, gdzie więzi rodzinne będą odpowiednio pielęgnowane oraz będzie panować ciepła i rodzinna atmosfera.

Czego się spodziewać oraz o co zadbać przed wybraniem się do banku?

Spotkanie w banku z ekspertem do spraw kredytów hipotecznych nie zawsze należy do łatwych. Doradca podpowiada różne warianty kredytu na kupno mieszkania. Jednak finalną decyzję podejmujesz Ty. Warto zapoznać się z warunkami ofert kredytowych kilku banków i wybrać tę najbardziej optymalną. To nie bank ma zarobić na Tobie, lecz Ty masz wybrać najlepszą ofertę dla siebie z punktu widzenia Twojego stanu finansów – wysokości rat comiesięcznych.

Kredyt. Czy masz zdolność kredytową?

Pierwszym etapem w procesie otrzymania kredytu na zakup mieszkania jest ocena zdolności kredytowej. Aspekt ten jest o tyle istotny, że kredytobiorca bierze na swój karb raty, spłacane co miesiąc, których to wysokość w żaden sposób nie może narazić na złe konsekwencje stanu jego finansów. Wysokość rat musi być optymalna i dopasowana do dochodów kredytobiorcy. Zdolność kredytową można obliczyć przed wizytą w banku – online przy pomocy kalkulatora. To sprawi, że wiesz czego możesz się spodziewać w trakcie rozmowy z doradcą w banku. Na zdolność kredytową składają się: Twoje dochody (ważny jest również typ umowy z pracodawcą), regularne wydatki (możesz spodziewać się pytania o spłacane pożyczki), ilość członków rodziny oraz planowana kwota kredytu.

Pamiętaj, że duże znacznie ma wyciąg historii z konta bankowego, gdzie odnotowywane były comiesięczne wpływy wynagrodzenia na Twoje konto. To daje gwarancję wiarygodności finansowej.

Rozsądne decyzje są w cenie.

Mierz siły na zamiary! Nie możesz żyć ponad stan, zwłaszcza jeśli mówimy o zaciągnięciu kredytu hipotecznego. Znane są przypadki, gdzie kredytobiorca nie był w stanie, w pewnym momencie, spłacać zaciągniętego kredytu i bank zabierał jemu mieszkanie. Aspekt odpowiedzialności finansowej i roztropności są kwestiami kluczowymi. Spłacanie rat jest najważniejsze i koniecznie zaplanuj tak wydatki, żeby nie było problemów ze spłatą zobowiązań wobec banku, którego stałeś się klientem. Czas spłacania kredytu hipotecznego, który może trwać nawet 15 lat, jest etapem, w którym zobowiązujesz się na dotrzymanie warunków umowy, zawartej z bankiem.

 

Budowa i nieruchomości
Hydraulicy – tajniki zawodu i ciekawa reprezentacja

Kanalizacja i hydraulik – podstawowe informacje oraz ciekawostki Kanalizacja – istotny element, którego nie należy zaniedbywać Robiąc remont lub budując domu czy mieszkanie warto zwrócić uwagę na liczne elementy wymagające poprawy lub dopracowania. Należy do nich przykładowo kanalizacja. Jak podaje Wikipedia jest to: “infrastruktura, która jest zbiorem wszystkich elementów służących …

Budowa i nieruchomości
Energia – źródła, ekologia, tradycja

Wszystko o energii Istnieje wiele sposobów na ogrzewanie domu. Część z nich jest przyjazna dla środowiska, część niestety powoduje duże szkody ekologiczne. Jedne rozwiązania są bardziej, inne mniej ekonomiczne. Niektóre wymagają większego, inne mniejszego zaangażowania ze strony użytkowników. Dlatego decydując czy będziemy ogrzewać dom warto przeanalizować wiele czynników, tak aby …

Budowa i nieruchomości
Zawód elektryk

Elektryk to dość powszechny, popularny zawód. Jak mówi Wikipedia: ”Elektryk – zawód związany z montażem i naprawą instalacji elektrycznych oraz konserwacyjno-naprawczych instalacji zalicznikowych.” W internetowej encyklopedii wymienione zostały także następujące czynności, które podejmuje osoba trudniąca się tym zawodem: ”projektowanie instalacji elektrycznych, sieci elektrycznych montaż instalacji elektrycznych zgodnie z dokumentacją techniczną; …