8 pomysłów, aby unowocześnić wygląd kuchni

Aranżacje wnętrz

Nowoczesne bardzo często powodują, że sam dom wygląda na dużo droższy, przynajmniej od środka, a także wielu ludzi zastanawia się jak można unowocześnić kuchnię, dlatego dziś na warsztat weźmiemy 8 pomysłów na nowoczesną kuchnię.

Pomysły

 1. Zacznijmy od oświetlenia, ponieważ ono jest bardzo częste w nowoczesnych kuchniach, światło naturalne jak i to sztuczne, zacznijmy więc od naturalnego.
  Warto zdjąć zasłony, lub jakieś firany aby światło mogło dostać się do naszej kuchni, okna są również kluczową sprawą, jednak to później.
  Kiedy zadbamy o oświetlenie naturalne, zabierzmy się za oświetlenie z lamp. Tutaj białe żarówki oraz listwy z białym światłem, które warto zamocować na szafki kuchenne od dołu, wygląda to bardzo efektownie, jak i nowocześnie. Do tego główne światło czyli jakiś ładny wiszący żyrandol w nowoczesnym stylu.
  Taka dawka światła w połączeniu z naszymi dalszymi wskazówkami sprawi, że nasza kuchnia będzie wyglądać o niebo lepiej.
 2. Następną kwestią są blaty oraz szafki i o ile wybór jest dowolny tak nowoczesny styl cechuje się głównie białym kolorem kuchni, dlatego warto wybrać ten kolor naszych szafek, do tego drewniane blaty kuchenne, będzie to idealny dodatek, jednak musimy pamiętać aby wybrać odpowiedni kolor naszych blatów, aby kolor blatu pokrywał się z kolorem szafek.
  Takie połączenie z szafkami a także wiszącymi szafkami które mają listwę światła zamocowane na dole, sprawi, że nasza kuchnia już będzie wyglądać zdecydowanie nowocześniej.
 3. Jednak to nie koniec, a początek.
  Tak jak była mowa wcześniej kolorystyka to bardzo ważna rzecz, musimy dobrać meble tak aby się dobrze komponowały ze sobą, nowoczesny styl to kolory białe, czarne oraz drewniane blaty.
  Jeśli nie wiemy jakie warto wybrać, zawsze można poprosić kogoś kto się na tym lepiej zna niż my i pomoże nam wybrać odpowiedni kolor naszej kuchni. Jeśli planujemy remont mały naszej kuchni warto się czymś zainspirować, dlatego dobrze by było, aby odwiedzić różne strony internetowe i poszukać jakiejś fajnej kuchni którą będziemy się inspirować.
 4. Kiedy zdejmiemy zasłony oraz firanki światło naturalne musimy wchodzić do domu, jednak przez małe okienko nic to nie da, więc warto wymienić w razie możliwości na duże okno. Tak, duże okna to również pewien element nowoczesnej kuchni, kiedy mamy duże okna światło dzienne bardzo ładnie nam oświetla kuchnię, bez potrzeby zapalania tego sztucznego.
 5. Duża przestrzeń, to rzecz bardzo istotna, brak drzwi, swoboda to coś co wyróżnia nowoczesne kuchnie od tych ze starszego rocznika, jeśli mamy taką możliwość to stół z kuchni przenieśmy do salonu lub jadalni, a wtedy nasza kuchnia zyska o wiele więcej miejsca co pozwoli na swobodną pracę w niej.
  Takie elementy jak nowoczesna lodówka czy kuchenka indukcyjna również unowocześniają naszą kuchnię bardzo mocno, więc może warto pomyśleć nad takim zakupem?
 6. Zieleń to coś co jest w większości nowoczesnych kuchniach, szczypiorek, lub na przykład owoce w koszyczku to drobne detale, i wydaje się że niby nic, jednak bardzo poprawiają wygląd kuchni i robi to różnicę na pierwszy rzut oka. Jednak można wyjąć kilka przypraw i ustawić je w jakimś koszyczku stylowym w rogu blatu, co będzie na pewno fajne dla oka, a także poręczne, w końcu nie będzie się trzeba schylać czy też szukać co chwilę przypraw które dość często używamy, prawda?
 7. Dodatki takie jak noże w specjalnych miejscach które są położone obok kuchenki lub w drugim rogu blatu to kolejne rzeczy które dodają pewnego rodzaju design’u nowoczesnego, jednak nie tylko noże mogą być owym “dodatkiem” ale jakieś kwiaty w wazonie czy też zwykła sól i pieprz w malutkich pojemniczkach równie fajnie wygląda co cała reszta.
  Obrazki specjalne do kuchni to kolejny i ostatni dodatek jaki możemy dać do naszej kuchni.
 8. Ostatnia na dziś będzie kuchenka indukcyjna, jest to coś co ma praktycznie każda nowoczesna kuchnia i to nie służby typowo dla samego wyglądu, co już typowo dla komfortu pracy w kuchni, ponieważ jest to o wiele wygodniejsze jak i bezpieczniejsze, a to przede wszystkim bezpieczeństwo powinno nam towarzyszyć w kuchni.

Krótkie podsumowanie

8 pomysłów na dekorację aby unowocześnić wygląd kuchni oficjalnie zakończony.
Dzisiejsze rady na pewno pomogą nie jednej osobie która chce unowocześnić swoją kuchnie, jednak nie wiem jak się za to zabrać.

 

Aranżacje wnętrz
Czym różni się płyta OSB od płyty HDF?

Wśród materiałów do produkcji mebli znajdziemy między innymi płyty OSB i płyty HDF. Oba produkty należą do najchętniej wybieranych materiałów drewnopochodnych przez producentów mebli oraz osoby, które na co dzień zajmują się wykończeniem wnętrz. Mimo, że obie płyty można sklasyfikować w jednej kategorii to znacznie się od siebie różnią. W …

Aranżacje wnętrz
Jakie łóżko do małego pokoju?

Małe sypialnie lub pokoje dziecięce to bardzo trudne w aranżacji wnętrza. Na stosunkowo małej powierzchni musimy zmieścić wszystkie niezbędne w funkcjonowaniu meble. W sypialni oraz w pokoju dziecięcym powinno dominować łóżko. Im mniejsze pomieszczenie, tym trudniej wybrać takie łóżko, które spełni oczekiwania użytkowników oraz pozostawi małą sypialnię przestronną. Jak wybrać …

Aranżacje wnętrz
Jak wybrać odpowiednią matę wejściową?

Podstawową funkcją wycieraczki jest usuwanie brudu i wilgoci z butów i przytrzymywanie ich, aby bałagan nie dostał się do domu. Wycieraczki również mogą wyglądać świetnie i stanowić idealne wykończenie Twojego wejścia, ale najważniejsze jest to, jak dobrze czyszczą. Dobrej jakości mata jest opłacalną inwestycją, ponieważ chroni wewnętrzne wykładziny podłogowe przed …