Rośnie rynek nieruchomości w Polsce

Budowa i nieruchomości

Wielu ekspertów prognozowało, że czeka nas zapaść na rynku mieszkaniowym. Na szczęście mylili się. Ostatnie dane – czarno na białym – pokazują, że na rynku kupna i sprzedaży mieszkań w Polsce jest coraz lepiej. Coraz częściej Polacy inwestują w mieszkania na wynajem. To dobra perspektywa na najbliższe lata. Tego rodzaju inwestycje są obarczone mniejszym ryzykiem od inwestowania na giełdzie lub w start-upy. Jednak każdy rodzaj inwestycji wymaga fachowej wiedzy.

Jakie mieszkania Polacy kupują najczęściej?

Najczęściej decydujemy się na zakup mieszkań o powierzchni od 35 do 50 metrów kwadratowych. W samej Warszawie na rynku wtórnym ciężko znaleźć ogłoszenia mieszkań w cenie niższej niż 5000 zł za metr kwadratowy. Zakup mniejszych mieszkań w stolicy obejmuje 38 procent wszystkich transakcji. Coraz rzadziej spotkamy ogłoszenia sprzedaży mieszkań, które mają powierzchnię powyżej 120 metrów kwadratowych. Taki trend obecnie panuje na rynku nieruchomości.

Coraz mniej tanich mieszkań w Warszawie. Perspektywy na przyszłość.

Bezpowrotnie minęły czasy, gdzie płacono poniżej 5000 zł za metr kwadratowy. Wypada zwrócić uwagę na fakt, że także mieszkania w cenach 5000 – 6000 zł za mkw w Warszawie stanowy niewielki odsetek wszystkich transakcji. Najczęściej kupujemy mieszkania w cenie od 9 000 do 10 000 zł za mkw. Oczywiście mowa o Warszawie. W innych miastach Polski najczęstszy wybór to mieszkania w cenie od 7 000 do 8 000 złotych za metr kwadratowy. Tańsze mieszkania są coraz trudniej dostępne, zarówno na rynku wtórnym, jak i pierwotnym. Polacy podejmują rozsądne decyzje, jeśli chodzi o zakup mieszkań – dla siebie lub pod wynajem.

Mieszkanie pod wynajem. Sytuacja w Polsce.

Ogłoszenia o sprzedaży nieruchomości pękają w szwach. Coraz więcej Polaków stać na kupno mieszkań. To dobry prognostyk na przyszłość. Zarabiamy coraz więcej i kupujemy coraz większe mieszkania. Popularnością cieszą się mieszkania na rynku wtórnym w dobrych lokalizacjach. Mówimy o Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Krakowie i Gdańsku. Wynika to z faktu, że łatwiej je wynająć. Dlatego zakup nieruchomości w miastach akademickich cieszy się z roku na rok coraz większą popularnością. Polacy nie boją się inwestować i chcą zapewnić sobie spokojną przyszłość.

Jeżeli chcesz zająć się inwestowaniem mieszkań pod wynajem, warto spoglądać na ogłoszenia i porównywać ceny w różnych dzielnicach oraz miastach. Z pewnością znajdziesz atrakcyjną ofertę dla siebie. Wskazane jest też negocjowanie ceny nieruchomości. Developerzy lub sprzedawcy mieszkań na rynku wtórnym, często zgadzają się obniżyć cenę, oferowaną na portalach ogłoszeniowych.

 

Budowa i nieruchomości
Hydraulicy – tajniki zawodu i ciekawa reprezentacja

Kanalizacja i hydraulik – podstawowe informacje oraz ciekawostki Kanalizacja – istotny element, którego nie należy zaniedbywać Robiąc remont lub budując domu czy mieszkanie warto zwrócić uwagę na liczne elementy wymagające poprawy lub dopracowania. Należy do nich przykładowo kanalizacja. Jak podaje Wikipedia jest to: “infrastruktura, która jest zbiorem wszystkich elementów służących …

Budowa i nieruchomości
Energia – źródła, ekologia, tradycja

Wszystko o energii Istnieje wiele sposobów na ogrzewanie domu. Część z nich jest przyjazna dla środowiska, część niestety powoduje duże szkody ekologiczne. Jedne rozwiązania są bardziej, inne mniej ekonomiczne. Niektóre wymagają większego, inne mniejszego zaangażowania ze strony użytkowników. Dlatego decydując czy będziemy ogrzewać dom warto przeanalizować wiele czynników, tak aby …

Budowa i nieruchomości
Zawód elektryk

Elektryk to dość powszechny, popularny zawód. Jak mówi Wikipedia: ”Elektryk – zawód związany z montażem i naprawą instalacji elektrycznych oraz konserwacyjno-naprawczych instalacji zalicznikowych.” W internetowej encyklopedii wymienione zostały także następujące czynności, które podejmuje osoba trudniąca się tym zawodem: ”projektowanie instalacji elektrycznych, sieci elektrycznych montaż instalacji elektrycznych zgodnie z dokumentacją techniczną; …