Rośnie rynek nieruchomości w Polsce

Budowa i nieruchomości

Wielu ekspertów prognozowało, że czeka nas zapaść na rynku mieszkaniowym. Na szczęście mylili się. Ostatnie dane – czarno na białym – pokazują, że na rynku kupna i sprzedaży mieszkań w Polsce jest coraz lepiej. Coraz częściej Polacy inwestują w mieszkania na wynajem. To dobra perspektywa na najbliższe lata. Tego rodzaju inwestycje są obarczone mniejszym ryzykiem od inwestowania na giełdzie lub w start-upy. Jednak każdy rodzaj inwestycji wymaga fachowej wiedzy.

Jakie mieszkania Polacy kupują najczęściej?

Najczęściej decydujemy się na zakup mieszkań o powierzchni od 35 do 50 metrów kwadratowych. W samej Warszawie na rynku wtórnym ciężko znaleźć ogłoszenia mieszkań w cenie niższej niż 5000 zł za metr kwadratowy. Zakup mniejszych mieszkań w stolicy obejmuje 38 procent wszystkich transakcji. Coraz rzadziej spotkamy ogłoszenia sprzedaży mieszkań, które mają powierzchnię powyżej 120 metrów kwadratowych. Taki trend obecnie panuje na rynku nieruchomości.

Coraz mniej tanich mieszkań w Warszawie. Perspektywy na przyszłość.

Bezpowrotnie minęły czasy, gdzie płacono poniżej 5000 zł za metr kwadratowy. Wypada zwrócić uwagę na fakt, że także mieszkania w cenach 5000 – 6000 zł za mkw w Warszawie stanowy niewielki odsetek wszystkich transakcji. Najczęściej kupujemy mieszkania w cenie od 9 000 do 10 000 zł za mkw. Oczywiście mowa o Warszawie. W innych miastach Polski najczęstszy wybór to mieszkania w cenie od 7 000 do 8 000 złotych za metr kwadratowy. Tańsze mieszkania są coraz trudniej dostępne, zarówno na rynku wtórnym, jak i pierwotnym. Polacy podejmują rozsądne decyzje, jeśli chodzi o zakup mieszkań – dla siebie lub pod wynajem.

Mieszkanie pod wynajem. Sytuacja w Polsce.

Ogłoszenia o sprzedaży nieruchomości pękają w szwach. Coraz więcej Polaków stać na kupno mieszkań. To dobry prognostyk na przyszłość. Zarabiamy coraz więcej i kupujemy coraz większe mieszkania. Popularnością cieszą się mieszkania na rynku wtórnym w dobrych lokalizacjach. Mówimy o Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Krakowie i Gdańsku. Wynika to z faktu, że łatwiej je wynająć. Dlatego zakup nieruchomości w miastach akademickich cieszy się z roku na rok coraz większą popularnością. Polacy nie boją się inwestować i chcą zapewnić sobie spokojną przyszłość.

Jeżeli chcesz zająć się inwestowaniem mieszkań pod wynajem, warto spoglądać na ogłoszenia i porównywać ceny w różnych dzielnicach oraz miastach. Z pewnością znajdziesz atrakcyjną ofertę dla siebie. Wskazane jest też negocjowanie ceny nieruchomości. Developerzy lub sprzedawcy mieszkań na rynku wtórnym, często zgadzają się obniżyć cenę, oferowaną na portalach ogłoszeniowych.

 

Budowa i nieruchomości
Usługi hydrauliczne w Krakowie

W każdym gospodarstwie domowym co jakiś czas dochodzi do różnego rodzaju awarii. Wielokrotnie wówczas warto postawić na pomoc specjalistów, którzy w szybki tempie uporają się z awarią i nie uszkodzą przy tym elementów, które znajdują się w pobliżu. Gdy problem dotyka instalacji wodno-kanalizacyjnej to tym bardziej warto postawić na usługi …

Budowa i nieruchomości
Życie w duchu slow life – czy przeprowadzka na wieś ma sens?

Chcąc nieco zwolnić tempo życia i odetchnąć od miejskiego zgiełku, coraz częściej zastanawiamy się, czy przeprowadzka na wieś to dobry pomysł. To poważna decyzja, którą warto dobrze przemyśleć – jakie aspekty warto przeanalizować, zanim zmienimy miejsce zamieszkania? Z dala od miejskiego zgiełku Zanim rozpoczniemy poszukiwanie wymarzonego domu lub działki pod …

Budowa i nieruchomości
Wrocław: na co zwrócić uwagę, wybierając biuro nieruchomości?

Korzystnych ofert związanych z inwestowaniem na rynku nieruchomości zwykle szukamy w sieci. Niekiedy jednak bywa to problematyczne – konkurencja jest duża, ceny zróżnicowane, a warunki sprzedaży lub wynajmu – nie zawsze jasne. Z pomocą może nam przyjść biuro nieruchomości. Wrocław oferuje w tym zakresie wsparcie wielu specjalistów – na co …