Ogród – dlaczego warto go posiadać?

Aranżacje wnętrz

Dlaczego warto mieć własny ogród?

Posiadają jakikolwiek, choć by najmniejszy kawałek działki warto go zagospodarowanić. Gospodarowanie i organizacja swojej przestrzeni przynosi wiele różnorodnych korzyści.

Miejsce relaksu i wypoczynku

Ogród może stanowić miejsce wypoczynku i relaksu, być wspaniałą odskocznią. Wystarczy zakuć jakiekolwiek meble ogrodowe, postawić huśtawkę, zawiesić hamak, a tak zorganizowana przestrzeń zyska drugie życie, będzie znów wykorzystywana, zyska nową praktyczną wartość dla właściciela.

Miejsce, które tworzy okazje do wspólnej zabawy z przyjaciółka

Posiadając większą działkę można zorganizować ją tak by dało się organizować na niej liczne zabawy, przyjęcia, grille. Nieużywana zarośnięta polnymi roślinami działka nie spełni tej funkcji, ale gdy choć w minimalnym stopniu zatroszczymy się o wygląd naszej działki chociażby sądząc i regularnie kosząc trawnik, stanie się ona dobrym, do którego można śmiało zaprosić przyjaciół i znajomych.

Budowanie wizerunku przestrzeni to świetna zabawa i okazja do rozwijania kreatywności

Planowanie, jakie rośliny wybrać, gdzie je umieścić, jaki efekt wizualny chcemy uzyskać to dobre ćwiczenie cierpliwości i kreatywności. Nawet pragnąc stworzyć swój ogród po prostu jak najtańszym kosztem potrzebny jest namysł i analiza, tak aby wszystko było dobrze dopasowane i dawało pożądany efekt wizualny. Spróbuj swoich sił nawet jeśli nie jesteś mistrzem ogrodnictwa i wydaje ci się ono nudną dziedziną. Być może odkryjesz w sobie nową, intrygującą pasję.

Ogród jako przestrzeń, w której doskonale odnajdą się dzieci

Każdy kto ma dzieci, a nawet ten ktoś ich nie posiada zadaje sobie sprawę, jak bardzo kochają one spędzać czas na podwórku, zwłaszcza na placach zabaw, boiskach. Budowa własnej piaskownicy, stworzenie swojej huśtawki, na której twoje pociechy spędzą długie godziny, czy powiedzenie kosza do koszyków lub siatki do siatkówki pozwoli wspaniałe wykorzystać posiadaną przestrzeń. Zorganizowanie miejsca, w którym dzieciaki mogą bezpiecznie, kreatywnie spędzać czas, do tego cały czas będąc pod twoim okiem jest bardzo dobrym ruchem, nie tylko dla nich, ale przynoszącym korzyści także dla ciebie. Dorośli również jak wspomniałam wyżej chętniej spędzają czas relaksując się w pięknie zagospodarowanej przestrzeni. Może się okazać, że używana w dzień przez dzieci huśtawka, czy hamak wieczorami również nie będzie stała pusta, tylko używana przez mamę, czy tatę.

Prosta i tania alternatywa

Jeżeli mieszkasz w bloku i nie posiadasz ani skrawka swoje zieleni, można stworzyć strefę relaksu z balkonu. Jest o przecież osobną przestrzenią, inną niż dom. Niestety wiele osób posiadających blakony nie wykorzystuje ich do czegokolwiek innego niż wywieszanie panią. W internecie np. na Pintereście znajduje się ogrom “balkonowych inspiracji”, które bardzo pomogą wam wybrać odpowiednie dla siebie rozwiązanie i uczynić z balkonu praktyczną, funkcjonalną przestrzeń, w której chce się spędzać czas.

 

Aranżacje wnętrz
Czym różni się płyta OSB od płyty HDF?

Wśród materiałów do produkcji mebli znajdziemy między innymi płyty OSB i płyty HDF. Oba produkty należą do najchętniej wybieranych materiałów drewnopochodnych przez producentów mebli oraz osoby, które na co dzień zajmują się wykończeniem wnętrz. Mimo, że obie płyty można sklasyfikować w jednej kategorii to znacznie się od siebie różnią. W …

Aranżacje wnętrz
Jakie łóżko do małego pokoju?

Małe sypialnie lub pokoje dziecięce to bardzo trudne w aranżacji wnętrza. Na stosunkowo małej powierzchni musimy zmieścić wszystkie niezbędne w funkcjonowaniu meble. W sypialni oraz w pokoju dziecięcym powinno dominować łóżko. Im mniejsze pomieszczenie, tym trudniej wybrać takie łóżko, które spełni oczekiwania użytkowników oraz pozostawi małą sypialnię przestronną. Jak wybrać …

Aranżacje wnętrz
Jak wybrać odpowiednią matę wejściową?

Podstawową funkcją wycieraczki jest usuwanie brudu i wilgoci z butów i przytrzymywanie ich, aby bałagan nie dostał się do domu. Wycieraczki również mogą wyglądać świetnie i stanowić idealne wykończenie Twojego wejścia, ale najważniejsze jest to, jak dobrze czyszczą. Dobrej jakości mata jest opłacalną inwestycją, ponieważ chroni wewnętrzne wykładziny podłogowe przed …