Jak urządzić mieszkanie w stylu industrialnym?

Aranżacje wnętrz

Styl industrialny, czyli surowa elegancja, to obecnie jeden z najpopularniejszych styli wnętrzarskich. Jego znakami rozpoznawczymi są geometryczne lampy, żarówki industrialne, surowe ściany wyłożone cegłami czy drewniane meble na metalowych postumentach. Jak w prosty sposób urządzić mieszkanie w stylu industrialnym?

Obecnie styl industrialny uważany jest za jeden z najbardziej wyszukanych i wytwornych styli wnętrzarskich. Jego korzenie sięgają lat 50., gdy w USA rynek nieruchomości został zalany tanimi przestrzeniami. Powstał w wyniku potrzeby zagospodarowania poprzemysłowych przestrzeni. Dekoratorzy wnętrz starali się zrobić wszystko, by ocieplić surowy wizerunek pomieszczeń poprodukcyjnych. Tak narodził się styl, który obecnie jest jednym z najpopularniejszych. Wiele osób uważa, że styl industrialny to styl bardzo snobistyczny.

Czym charakteryzuje się styl industrialny?

Surowość, to główna cecha tego stylu. Cegła na ścianie, industrialne żarówki na kablu, odsłonięta instalacja, widoczne rury – to główne cechy tego stylu, które mają za zadanie tworzyć oryginalną dekorację pomieszczenia. Kolory, które dominują to czerń, granat, butelkowa zieleń, brązy. Styl industrialny narodził się w pomieszczenia, stanowiących pozostałości po halach produkcyjnych. Do tego stylu wnętrzarskiego pasują wysokie stropy, duże okna i otwarte przestrzenie. Okna powinny być pozbawione zasłon czy żaluzji, a kolejne strefy mieszkania wyznaczać powinny przeszklone ścianki działowe.

Salon w stylu industrialnym powinien być obszerny i przestrony. Najlepiej, gdy jest płynnie połączony z jadalnią i otwartą kuchnią. Przygotowując aranżację domu czy mieszkania, warto pomyśleć o wyłożeniu ścian dekoracyjną cegłą. Jeśli urządzamy w mieszkanie w kamienicy, duże prawdopodobieństwo jest, że ściany będą zrobione z cegły. Wówczas warto tę oryginalną cegłę po prostu odsłonić, skuwając tynk. Na podłodze najlepiej sprawdzą się panele stylizowane na stare deski. Centralnym punktem salonu jest sofa i fotel wypoczynkowy w ciemnym kolorze. Meble z ciemnego, postarzanego drewna, na metalowych nogach i postumentach, pozwolą stworzyć styl industrialny w jadalni.

Styl industrialny łatwiej stworzyć w nowym domu, gdzie mamy wpływ na to, jak będą wyglądały poszczególne pomieszczania. Jeśli jednak chcesz stworzyć industrialny klimat w swoim mieszkaniu, nic trudnego. Wystarczy, że przemycisz elementy loftu do swojego mieszkania. Nawet w bloku możesz stworzyć nowoczesną, surową przestrzeń. Pamiętaj o wyłożeniu ściany czerwoną cegłą, odsłonięciu okien. Całość projektu zwieńcz ciężkimi, przemysłowymi lampami – bez nich żaden loft nie jest prawdziwym loftem.

Aranżacje wnętrz
Jak stworzyć skrzynkę na zabawki diy?

Każda rodzina z dziećmi szuka oryginalnego sposobu na przechowywanie dziecięcych zabawek. Kupowanie kolejnych plastikowych opakowań nie pomaga w ochronie środowiska czy eleganckim przechowywaniu zabawek dzieci. Dlatego też warto spróbować samodzielnie przygotować taki produkt jak skrzynka na zabawki diy. Jakie materiały są potrzebne do wykonania skrzynki na zabawki? Do podstawowych materiałów …

Aranżacje wnętrz
Łączenie starego z nowoczesnym, czyli jak wstawić antyk do współczesnego wnętrza

Bardzo często przy aranżacji wnętrz trzymamy się jednego stylu z obawą, że uzyskamy zły efekt postępując inaczej. Ze szczególnym dystansem podchodzimy przede wszystkim do łączenia antyków z nowoczesnymi wnętrzami, a zdecydowanie nie ma ku temu powodu. Wystarczy, że dokładnie przemyślimy ich umieszczenie, a z pewnością nie tylko nie zepsujemy nowoczesnego …

Aranżacje wnętrz
Czym różni się płyta OSB od płyty HDF?

Wśród materiałów do produkcji mebli znajdziemy między innymi płyty OSB i płyty HDF. Oba produkty należą do najchętniej wybieranych materiałów drewnopochodnych przez producentów mebli oraz osoby, które na co dzień zajmują się wykończeniem wnętrz. Mimo, że obie płyty można sklasyfikować w jednej kategorii to znacznie się od siebie różnią. W …