Aranżacja ogrodu z basenem stacjonarnym – o czym warto pamiętać?

Budowa i nieruchomości

Do niedawna stacjonarne baseny ogrodowe mogły stanowić synonim przepychu i luksusowych aranżacji. Dziś tego typu projekty trafiają do coraz szerszego grona odbiorców, stanowiąc połączenie niezwykłej dekoracji i funkcjonalnego wyposażenia jednocześnie. Na co zwrócić uwagę, chcąc zrealizować marzenie o własnym basenie?

W odpowiednim kształcie i rozmiarze

Zanim zabierzemy się za budowę basenu lub przekażemy to zadanie odpowiednim specjalistom, powinniśmy zastanowić się nad projektem. W tym celu warto przeanalizować własne oczekiwania. Jeśli planujemy korzystać z basenu głownie do pływania, warto postawić na ten o kształcie prostokąta lub wydłużonego owalu. Okrąg lub nieco bardziej wymyślne kształty sprawdzą się lepiej, gdy zależy nam głównie na rekreacji.

Z rozwagą warto podejść również do decyzji o rozmiarach basenu. Oczywistym wydaje się być fakt, że większe baseny ogrodowe to wyższa cena, jednak mogą okazać się dobrym wyborem, w momencie, gdy planujemy korzystać z tak zaaranżowanej przestrzeni np. w gronie przyjaciół lub dużej rodziny.

Z wysokiej jakości materiałów

Wytrzymałe i wyróżniające się wysoką jakością materiały to inwestycja w komfort związany z późniejszą eksploatacją basenu. Najpopularniejszy materiał to beton, który prezentuje się profesjonalnie i jest zarazem wytrzymały. Wśród ofert firm proponujących wykonanie basenów ogrodowych możemy również spotkać te wykonane m.in z drewna, stali lub żelbetu. Zagospodarowania wymaga również przestrzeń dookoła basenu – w tym celu możemy wybrać np. antypoślizgowe płytki lub zaprojektowane z myślą o przestrzeni wokół basenu rozwiązania z tworzyw sztucznych.

Basen zawsze w dobrym stanie

Chcąc zadbać o wygodę korzystania z basenu stacjonarnego, a także zapewnić sobie przyjemność kąpieli, warto pamiętać o kilku kwestach. Istotną z nich jest czystość wody. Basen stacjonarny powinien być wyposażony w odpowiedni, dobrany do pojemności filtr. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zapewnić mu dodatkową ochronę w postaci zadaszenia, które będzie stanowić barierę dla drobnych zanieczyszczeń, np. liści.
Troska o basen, jaki pojawi się w naszym ogrodzie, to nie tylko dbałość o czystość wody. Filtry nie będą w stanie przechwycić każdego z zanieczyszczeń, a osłona w postaci zadaszenia nie ochroni wody przed rozwojem glonów. Z tego powodu warto wyposażyć się w dodatkowe akcesoria, np. tabletki wspierające działanie filtrów lub odkurzacz basenowy. Regularna pielęgnacja pozwoli nam dłużej cieszyć się pięknem i funkcjonalnością basenu.

Budowa i nieruchomości
Najlepsze uszczelnienia hydrauliczne

Działanie wszelkiego rodzaju urządzeń nie byłoby możliwe bez ich skutecznej i praktycznej ochrony gwarantującej długotrwałe i bezproblemowe działanie. Od dziesiątek lat towarzyszą nam różnego rodzaju urządzenia i maszyny pomagające w produkcji , w rolnictwie czy w transporcie jednak każde z nich od samego początku musi być szczelnie zabezpieczone. Chodzi tutaj …

Budowa i nieruchomości
Hydraulicy – tajniki zawodu i ciekawa reprezentacja

Kanalizacja i hydraulik – podstawowe informacje oraz ciekawostki Kanalizacja – istotny element, którego nie należy zaniedbywać Robiąc remont lub budując domu czy mieszkanie warto zwrócić uwagę na liczne elementy wymagające poprawy lub dopracowania. Należy do nich przykładowo kanalizacja. Jak podaje Wikipedia jest to: “infrastruktura, która jest zbiorem wszystkich elementów służących …

Budowa i nieruchomości
Energia – źródła, ekologia, tradycja

Wszystko o energii Istnieje wiele sposobów na ogrzewanie domu. Część z nich jest przyjazna dla środowiska, część niestety powoduje duże szkody ekologiczne. Jedne rozwiązania są bardziej, inne mniej ekonomiczne. Niektóre wymagają większego, inne mniejszego zaangażowania ze strony użytkowników. Dlatego decydując czy będziemy ogrzewać dom warto przeanalizować wiele czynników, tak aby …