3 różnych specjalistów

Budowa i nieruchomości

Urządzasz mieszkanie, zastanawiasz się zapewne, kto pomoże CI dobrać odpowiednie wyposażenie. Płytki, panele, oświetlenie i pozostałe akcesoria. Ogromne przedsięwzięcie, warto dobrze się zastanowić nad wyborem poszczególnych elementów, by długo cieszyć się swoim nowym domem.

Wystrój wnętrza – kto pomoże?

Architekt,projektant, a może dekorator. Czy osoby te to Ci sami specjaliści? Przeciętni obywatele tych słów używają zamiennie, uważając, że to nic złego. Każdy z tych specjalistów przecież pomoże urządzić dom od podstaw. Jednak czy na pewno? Czy 3 różne słowa nie są czymś odmiennym? Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że te trzy zawodu są ze sobą powiązane, jednak posiadają różne zakresy pracy. Zastanówmy się czym zajmują się poszczególni specjaliści.

Architekt wnętrza

Z punktu prawnego, architekt wnętrza nie potrzebuje uprawnień do wykonywania zawodu, teoretycznie każdy może zostać tym specjalistą. Nie są potrzebne żadne studia. W obecnych czasach coraz częściej można spotkać pseudoarchitektów, bez przygotowania, bez doświadczenia, bez wiedzy. Architekt wnętrz zajmuje się wnętrzem domu, ten specjalista będzie zwracał uwagę na wygodę, funkcjonalność, przemieszczanie się mieszkańców, a także np. odpowiednie ustawienie mebli i sprzętów. Samowola nie jest dozwolona, wszystko musi opierać się o normy budowlane. Architektem może zostać każdy, jednak czy będzie to dobry specjalista, podstawy budownictwa, elektryki, hydrauliki, wiedza z zakresu materiałów, ścian i wielu innych bardzo się może przydać.
Projektant
Niby to ten sam specjalista, a jednak odmienny. Tym tytułem określane SA osoby, które zajmują się aranżacją kuchni, łazienki czy tez sypialni i innych pomieszczeń. Często projektantem są pracownicy sklepów czy mieszkań zajmujący się sprzedażą danego produktu.
Dekorator
Dwie odmienne osoby, czy to już koniec. Na pewno nie. Do tego wspaniałego grona może dołączyć oczywiście dekorator. Specjalista w tej dziedzinie to kto, kto posiada wrażliwość na kolory, ich odcienie, doskonale dobiera tkaniny i wymyśla różne zestawienia kolorystyczne. Dekorator posiada zdolności łączenia struktur i materiałów jak nikt inny. Fachowcy tej dziedziny potrafią ukryć każdy niedogodny element.
Kogo wybrać, kto jest CI obecnie potrzebny? Zależy na jakim etapie jesteśmy, jeśli dopiero odbieramy klucze do naszego mieszkania i chcemy je od podstaw urządzić warto poszukać dobrego architekta wnętrz, jednak jeśli potrzebujemy szybkiej przeróbki łazienki odpowiedni będzie projektant. A co w przypadku dekoratora. Jest to specjalista jak wisienka na torcie. Dokończy całego dzieła, doda kilka dodatków, modnych elementów.

 

Budowa i nieruchomości
Nowoczesne rynny – jakie są ich zalety?

Nowoczesne rynny to coraz częściej wybierane rozwiązanie w budownictwie. Co sprawia, że są one takie popularne? Przede wszystkim ich zalety. Nowoczesne rynny charakteryzują się przede wszystkim trwałością oraz odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu nie trzeba martwić się o ich wymianę lub naprawę w przypadku np. silnego wiatru lub gradobicia. …

Budowa i nieruchomości
Najlepsze uszczelnienia hydrauliczne

Działanie wszelkiego rodzaju urządzeń nie byłoby możliwe bez ich skutecznej i praktycznej ochrony gwarantującej długotrwałe i bezproblemowe działanie. Od dziesiątek lat towarzyszą nam różnego rodzaju urządzenia i maszyny pomagające w produkcji , w rolnictwie czy w transporcie jednak każde z nich od samego początku musi być szczelnie zabezpieczone. Chodzi tutaj …

Budowa i nieruchomości
Hydraulicy – tajniki zawodu i ciekawa reprezentacja

Kanalizacja i hydraulik – podstawowe informacje oraz ciekawostki Kanalizacja – istotny element, którego nie należy zaniedbywać Robiąc remont lub budując domu czy mieszkanie warto zwrócić uwagę na liczne elementy wymagające poprawy lub dopracowania. Należy do nich przykładowo kanalizacja. Jak podaje Wikipedia jest to: “infrastruktura, która jest zbiorem wszystkich elementów służących …