Jak wybrać odpowiednią matę wejściową?

Aranżacje wnętrz

Podstawową funkcją wycieraczki jest usuwanie brudu i wilgoci z butów i przytrzymywanie ich, aby bałagan nie dostał się do domu. Wycieraczki również mogą wyglądać świetnie i stanowić idealne wykończenie Twojego wejścia, ale najważniejsze jest to, jak dobrze czyszczą. Dobrej jakości mata jest opłacalną inwestycją, ponieważ chroni wewnętrzne wykładziny podłogowe przed brudem i uszkodzeniami oraz skraca czas potrzebny na czyszczenie.

Jak wygląda dostosowanie maty wejściowej do potrzeb? W idealnym świecie każde wejście potrzebuje 2 wycieraczek. Twoja pierwsza mata wejściowa powinna być matą zgarniającą, taką jak mata z włókna kokosowego, aby zeskrobać brud i zanieczyszczenia, a następnie druga mata barierowa, chłonna mata, taka jak wycieraczka, którą można prać, aby wchłonąć nadmiar wilgoci z butów. Możesz mieć jeden na zewnątrz drzwi i jeden wewnątrz lub oba w środku. Jeśli możesz kupić tylko jedną matę, wybierz włókno kokosowe, ponieważ ma doskonałe działanie zdrapujące i nadal jest chłonne, ale słabiej niż mata zmywalna.

Rozmiar ma znaczenie.

Wybierz największą matę, na jaką pozwala Twój budżet i dostępna przestrzeń. Jeśli twoja mata jest za mała, ludzie, którzy wejdą prosto do środka, nie wycierając stóp, postawią tylko jedną stopę na macie, a następna wyląduje po drugiej stronie, nie wycierając jej w ogóle!

Duża mata wewnątrz domu, wystarczająco duża, aby stać na niej podczas zdejmowania butów, może być idealną wskazówką, aby zachęcić osoby, które czasami potrzebują delikatnego przypomnienia, że chcesz, aby zdjęły buty.

Możesz nawet obrócić matę i ustawić ją w orientacji pionowej, a nie poziomej, aby obie stopy stykały się z matą tyle razy, ile to możliwe.

Wiele osób używa przyciętych na wymiar mat z włókna kokosowego, aby pokryć całą podłogę zamkniętej werandy i jest to genialny sposób na upewnienie się, że mata jest wystarczająco duża.

Grubość.

Długi, grubszy włos nie zawsze jest lepszy. Maty o krótszym włosiu mają tendencję do mocniejszego szczotkowania i mogą skuteczniej usuwać brud. (Pomyśl o tym, jak bardzo krótko przycięte włosy są szczeciniaste!)

Sprawdź prześwit swoich drzwi, aby upewnić się, że nadal będą się otwierać z założoną matą.

Najlepsza mata na zewnątrz (narażona na działanie żywiołów). Dom i biuro.

Otwarte podłoże jest wymagane, aby umożliwić ucieczkę wilgoci, maty z podkładem PVC pozostawione na zewnątrz nie wyschną prawidłowo, co spowoduje efekt bąbelkowania i skróci żywotność maty. Drukowane projekty umieszczone na zewnątrz będą miały znacznie krótszą żywotność niż gdyby były trzymane w środku. Najlepsze maty:
• Tradycyjne ręcznie szyte włókna kokosowe (bez podkładu z PVC)
• Standardowe maty z włókna kokosowego (podkład tkany)
• Wycieraczki gumowe

 

Aranżacje wnętrz
Jak stworzyć skrzynkę na zabawki diy?

Każda rodzina z dziećmi szuka oryginalnego sposobu na przechowywanie dziecięcych zabawek. Kupowanie kolejnych plastikowych opakowań nie pomaga w ochronie środowiska czy eleganckim przechowywaniu zabawek dzieci. Dlatego też warto spróbować samodzielnie przygotować taki produkt jak skrzynka na zabawki diy. Jakie materiały są potrzebne do wykonania skrzynki na zabawki? Do podstawowych materiałów …

Aranżacje wnętrz
Jak urządzić mieszkanie w stylu industrialnym?

Styl industrialny, czyli surowa elegancja, to obecnie jeden z najpopularniejszych styli wnętrzarskich. Jego znakami rozpoznawczymi są geometryczne lampy, żarówki industrialne, surowe ściany wyłożone cegłami czy drewniane meble na metalowych postumentach. Jak w prosty sposób urządzić mieszkanie w stylu industrialnym? Obecnie styl industrialny uważany jest za jeden z najbardziej wyszukanych i …

Aranżacje wnętrz
Łączenie starego z nowoczesnym, czyli jak wstawić antyk do współczesnego wnętrza

Bardzo często przy aranżacji wnętrz trzymamy się jednego stylu z obawą, że uzyskamy zły efekt postępując inaczej. Ze szczególnym dystansem podchodzimy przede wszystkim do łączenia antyków z nowoczesnymi wnętrzami, a zdecydowanie nie ma ku temu powodu. Wystarczy, że dokładnie przemyślimy ich umieszczenie, a z pewnością nie tylko nie zepsujemy nowoczesnego …