Bezpieczeństwo na budowie. Jak wyglądają szkolenia z BHP?

Budowa i nieruchomości

Według przepisów, które obowiązują w Polsce, wszyscy pracodawcy mają obowiązek skierować każdego ze swoich pracowników na szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Dotyczy to każdej branży i wszystkich zawodów. Nieprzestrzeganie tego przepisu oznacza kary finansowe dla firmy.

BHP na budowie. Wyjątkowy zawód z dużym ryzykiem wypadku.

Na bezpieczeństwo w czasie pracowania należy zwrócić uwagę szczególnie w branży budowlanej. Zdarzały się przypadki śmiertelne na budowach lub inne, które kończyły się kalectwem. Dlatego BHP ma wyjątkowe znaczenie dla pracowników budowlanych. Zatem szkoleniu biorą udział: kierowcy samochodów dostawczych, operatorzy maszyn (zarówno tych ciężkich jak i lekkich), magazynierzy oraz osoby, które wykonują prace remontowe lub instalacyjne. Do tych grup zaliczamy elektryków, hydraulików, konserwatorów oraz wykonawców sieci teletechnicznych.

Szkolenie w formie warsztatów.

Istotną kwestią są szkolenia dla robotników, które przybierają formę warsztatów. Podczas takiego szkolenia przywiązuje się duża wagę do instruktażu, które uczy pracowników bezpiecznego postępowania podczas pracy.

Ryzyko wystąpienia wypadku na budowie.

Jak już wcześniej zauważyłem, prace budowlane wiążą się z dużym ryzykiem. Robotnicy narażeni są szczególnie na wypadki. Dlatego zapewnienie im specjalistycznych szkoleń BHP jest konieczne i nieodzowne. Dzięki temu świadomi robotnicy będą częściej unikać wypadków. Na budowie wiele się dzieje. Ciężarówki dostarczają budulec, działają koparki oraz inne maszyny budowlane. Często prace są wykonywane na wysokości. To powoduje, że BHP w przypadku firm budowlanych nabiera innego wymiaru.

Jaką firmę do spraw szkoleń BHP wybrać?

Koniecznie trzeba zapoznać się z profilem danej firmy. Jakie rodzaj szkoleń i dla kogo oferuje? Jakie doświadczenia ma firma, ile szkoleń już przeprowadziła, jak długo działa na rynku? Na te ważne pytania musisz sobie odpowiedzieć. Przecież bezpieczeństwo pracy jest bardzo ważne. Oprócz pracowników firmy, szkolenia powinny obejmować także podwykonawców. Wymagana jest także kontrola kwalifikacji i specjalnych uprawnień osób pracujących. Roboty budowlane powinny być wykonywane w jak najbezpieczniejszych warunkach. Należy dokonać wyboru odpowiedniej firmy, świadczącej usługi szkoleń BHP. Informacji można szukać w internecie lub zapytać właściciela konkurencyjnej firmy budowlanej, z usług jakiej firmy korzysta i dlaczego. Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł Tobie rozjaśnić problem szkoleń BHP, zwłaszcza gdy mowa o BHP na budowie.

 

Budowa i nieruchomości
Usługi hydrauliczne w Krakowie

W każdym gospodarstwie domowym co jakiś czas dochodzi do różnego rodzaju awarii. Wielokrotnie wówczas warto postawić na pomoc specjalistów, którzy w szybki tempie uporają się z awarią i nie uszkodzą przy tym elementów, które znajdują się w pobliżu. Gdy problem dotyka instalacji wodno-kanalizacyjnej to tym bardziej warto postawić na usługi …

Budowa i nieruchomości
Życie w duchu slow life – czy przeprowadzka na wieś ma sens?

Chcąc nieco zwolnić tempo życia i odetchnąć od miejskiego zgiełku, coraz częściej zastanawiamy się, czy przeprowadzka na wieś to dobry pomysł. To poważna decyzja, którą warto dobrze przemyśleć – jakie aspekty warto przeanalizować, zanim zmienimy miejsce zamieszkania? Z dala od miejskiego zgiełku Zanim rozpoczniemy poszukiwanie wymarzonego domu lub działki pod …

Budowa i nieruchomości
Wrocław: na co zwrócić uwagę, wybierając biuro nieruchomości?

Korzystnych ofert związanych z inwestowaniem na rynku nieruchomości zwykle szukamy w sieci. Niekiedy jednak bywa to problematyczne – konkurencja jest duża, ceny zróżnicowane, a warunki sprzedaży lub wynajmu – nie zawsze jasne. Z pomocą może nam przyjść biuro nieruchomości. Wrocław oferuje w tym zakresie wsparcie wielu specjalistów – na co …