Bezpieczeństwo na budowie. Jak wyglądają szkolenia z BHP?

Budowa i nieruchomości

Według przepisów, które obowiązują w Polsce, wszyscy pracodawcy mają obowiązek skierować każdego ze swoich pracowników na szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Dotyczy to każdej branży i wszystkich zawodów. Nieprzestrzeganie tego przepisu oznacza kary finansowe dla firmy.

BHP na budowie. Wyjątkowy zawód z dużym ryzykiem wypadku.

Na bezpieczeństwo w czasie pracowania należy zwrócić uwagę szczególnie w branży budowlanej. Zdarzały się przypadki śmiertelne na budowach lub inne, które kończyły się kalectwem. Dlatego BHP ma wyjątkowe znaczenie dla pracowników budowlanych. Zatem szkoleniu biorą udział: kierowcy samochodów dostawczych, operatorzy maszyn (zarówno tych ciężkich jak i lekkich), magazynierzy oraz osoby, które wykonują prace remontowe lub instalacyjne. Do tych grup zaliczamy elektryków, hydraulików, konserwatorów oraz wykonawców sieci teletechnicznych.

Szkolenie w formie warsztatów.

Istotną kwestią są szkolenia dla robotników, które przybierają formę warsztatów. Podczas takiego szkolenia przywiązuje się duża wagę do instruktażu, które uczy pracowników bezpiecznego postępowania podczas pracy.

Ryzyko wystąpienia wypadku na budowie.

Jak już wcześniej zauważyłem, prace budowlane wiążą się z dużym ryzykiem. Robotnicy narażeni są szczególnie na wypadki. Dlatego zapewnienie im specjalistycznych szkoleń BHP jest konieczne i nieodzowne. Dzięki temu świadomi robotnicy będą częściej unikać wypadków. Na budowie wiele się dzieje. Ciężarówki dostarczają budulec, działają koparki oraz inne maszyny budowlane. Często prace są wykonywane na wysokości. To powoduje, że BHP w przypadku firm budowlanych nabiera innego wymiaru.

Jaką firmę do spraw szkoleń BHP wybrać?

Koniecznie trzeba zapoznać się z profilem danej firmy. Jakie rodzaj szkoleń i dla kogo oferuje? Jakie doświadczenia ma firma, ile szkoleń już przeprowadziła, jak długo działa na rynku? Na te ważne pytania musisz sobie odpowiedzieć. Przecież bezpieczeństwo pracy jest bardzo ważne. Oprócz pracowników firmy, szkolenia powinny obejmować także podwykonawców. Wymagana jest także kontrola kwalifikacji i specjalnych uprawnień osób pracujących. Roboty budowlane powinny być wykonywane w jak najbezpieczniejszych warunkach. Należy dokonać wyboru odpowiedniej firmy, świadczącej usługi szkoleń BHP. Informacji można szukać w internecie lub zapytać właściciela konkurencyjnej firmy budowlanej, z usług jakiej firmy korzysta i dlaczego. Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł Tobie rozjaśnić problem szkoleń BHP, zwłaszcza gdy mowa o BHP na budowie.

 

Budowa i nieruchomości
Komin ceramiczny – zalety i wady. Stalowy czy ceramiczny komin?

Wybór systemu grzewczego do domu nie jest prostym zadaniem, a do tego należy podjąć jeszcze szereg innych decyzji. Jedna z nich związana jest z zakupem odpowiedniego komina. My przedstawiamy dziś popularne rozwiązanie – komin ceramiczny. I jednocześnie zastanawiamy się, jakie są różnice między stalowym a ceramicznym kominem. Komin ceramiczny – …

Budowa i nieruchomości
Wkład kominkowy żeliwny czy stalowy?

Wielkimi krokami zbliża się do nas obecnie zima. Cóż jest zaś przyjemniejszego podczas zimy niż miękki fotel, dobra książka, grzane wino czy herbata i ogień wesoło trzaskający w kominku? No właśnie -kominek. Otóż dzisiaj kominki stanowią coraz częstszy motyw aranżacji wnętrz. Powstaje jednak pytanie – jaki dokładniej rodzaj kominka oraz …

Budowa i nieruchomości
Szukasz mieszkania w atrakcyjnej cenie? Pora zajrzeć na portale internetowe

Rynek mieszkań w Polsce rośnie z roku na rok. Zarabiamy coraz więcej, dlatego więcej Polaków stać na zakup wymarzonego mieszkania. To dobra i pozytywna tendencja, również dla polskiej gospodarki. Ceny mieszkań są różne – w zależności od lokalizacji. Z pewnością najwięcej wydamy na zakup nieruchomości w Warszawie. Niewiele mniej zapłacimy …