Zaprojektuj swoje marzenia!

Aranżacje wnętrz

Czym jest projekt budowlany

W internetowej encyklopedii Wikipedia znajduje się następująca definicja, która określa projekt budowlany jako “opracowanie, zbiór dokumentów i projektów podlegający prawnemu zatwierdzeniu przedstawiający plany inwestycji budowlanej w formie i zakresie określonym w odpowiednim rozporządzeniu stanowiący część dokumentacji budowy, którego zawartość określa ustawa Prawo budowlane.”

Tworzeniem projektów budowlanych zajmują się głównie architekci oraz inne wykwalifikowane osoby, najczęściej pracujące w firmach budowlanych, zajmującej się tworzeniem zleceń dla innych.

Projekty budowlane – dlaczego stanowią tak istotny element procesu budowy domu jednorodzinnego, czy remontu mieszkania?

Warto brać czynny udział w procesie tworzenia konkretnie naszego projektu budowlanego, które ma przecież determinujący wpływ na kształt i funkcjonalność naszego domu. Wiadomo, że rozkład pokoi, czy inne tego typu decyzje zapadają raz i przynoszą konsekwencje przez najczęściej wiele, wiele lat naszego pobytu w zamieszkiwanym domu jednorodzinnym czy też mieszkaniu. (W przypadku budowy domu dla siebie, a nie na sprzedaż przez osoby zajmujące się deweloperką)

Istotne przy tworzeniu projektu – maksymalne wykorzystanie metrażu

Bardzo ważną sprawą jest wykorzystanie swojej przestrzeni, tak aby dało się zmieścić jak najwięcej na posiadnej przestrzeni. Znaleźć w niej wiele miejsca do przechowywania, nie zagracając jej jednocześnie i tworząc że swojej przestrzeni miejsce, w którym można odetchną, które nie przytłacza. Obecnie istnieje wiele ciekawych rozwiązań pojemne szafy zastępujące garderoby, niespodziewane elementy ozdobne posiadające ukryte schowki. Wystarczy wejść na stronę Ikeri, Jyska czy innycj popularnych sieciówek wnętrzarsko- budowlanych lub udać się do ich stacjonarnych oddziałów w naszym mieście, by być w stanie zobaczyć szerokie pole możliwości. Oczywiście niekonwencjonalne rozwiązania znajdziemy także w małych, stacjonarnych i internetowych firmach.

Trudniejszy wariant – co porodzić, gdy mamy do czynienia z gotowym, źle urządzonym mieszkaniem

Nie da się nie zauważyć rosnących cen mieszkań i trudnej sytuacji na rynku. Wynajęcie mieszkania to często dla szukających swojego azylu prawdziwa katorga, istna droga przez mękę. Wystrój mieszkań, rozwiązania “inżynierskie”, tragiczne projekty architektoniczne budzą silne emocje, sprawiają, że śmiejemy się przez łzy, wprawiają w osłupienie. Niektóre są śmieszne w swojej groteskowości, inne budzą tylko i wyłącznie grozę oraz zniesmaczenie. Czasem że względów ekonomicznych lub innych ludzie zmuszeni są zdecydować się na nieodpowiadające im, źle urządzone mieszkanie. W takim wypadku trzeba nie tylko skorzystać ze wspomnianych “sprytnych” patentów na przechowywanie, ale należy niestety oddać część posiadanych rzeczy na przechowanie rodzinie, czy zwyczajnie wynająć garaż lub zdecydować się na większy remont.
Źle stworzone projekty budowlane niestety nie pozostawiają szerokiego wachlarzu możliwości!

 

Aranżacje wnętrz
Czym różni się płyta OSB od płyty HDF?

Wśród materiałów do produkcji mebli znajdziemy między innymi płyty OSB i płyty HDF. Oba produkty należą do najchętniej wybieranych materiałów drewnopochodnych przez producentów mebli oraz osoby, które na co dzień zajmują się wykończeniem wnętrz. Mimo, że obie płyty można sklasyfikować w jednej kategorii to znacznie się od siebie różnią. W …

Aranżacje wnętrz
Jakie łóżko do małego pokoju?

Małe sypialnie lub pokoje dziecięce to bardzo trudne w aranżacji wnętrza. Na stosunkowo małej powierzchni musimy zmieścić wszystkie niezbędne w funkcjonowaniu meble. W sypialni oraz w pokoju dziecięcym powinno dominować łóżko. Im mniejsze pomieszczenie, tym trudniej wybrać takie łóżko, które spełni oczekiwania użytkowników oraz pozostawi małą sypialnię przestronną. Jak wybrać …

Aranżacje wnętrz
Jak wybrać odpowiednią matę wejściową?

Podstawową funkcją wycieraczki jest usuwanie brudu i wilgoci z butów i przytrzymywanie ich, aby bałagan nie dostał się do domu. Wycieraczki również mogą wyglądać świetnie i stanowić idealne wykończenie Twojego wejścia, ale najważniejsze jest to, jak dobrze czyszczą. Dobrej jakości mata jest opłacalną inwestycją, ponieważ chroni wewnętrzne wykładziny podłogowe przed …