Przydatne wskazówki – jak usunąć plamy z bejcowanego drewna?

Budowa i nieruchomości

Usuwanie plam z bejcowanego drewna wskazówki

Usuwanie plam z bejcowanego drewna nie jest prostym zadaniem, dlatego zawsze kiedy zauważysz zabrudzenie powinieneś zająć się nim od razu! Musisz bowiem wiedzieć i być świadomy tego, że wraz z upływem czasu coraz trudniej usunąć taką plamę i bardzo możliwe, że konieczne będzie usunięcie starej bejcy i położenie nowej. Aby uniknąć tej pracochłonnej i dosyć kosztownej czynności, koniecznie sprawdź, co powinieneś zrobić aby Twoje meble wyglądały czysto, schludnie i porządnie!

Usuwanie plam z bejcowanego drewna – tylko praktyczne i sprawdzone wskazówki!

Przede wszystkim zawsze pod ręką powinieneś mieć jakąś podstawkę na gorący kubek z herbatą, kawą lub na talerze, w których serwujesz gorące potrawy. Dzięki temu unikniesz nieestetycznych śladów, które powstają na drewnie pod wpływem gorąca. Jeżeli jednak już zauważyłeś takie brzydkie i szpecące plamy na swoim stole czy innym meblu, koniecznie zastosuj poniższe porady:

– Płyn do naczyń jest niezwykle skuteczny w usuwaniu zabrudzeń! Weź kilka kropel na gąbkę do zmywania naczyń, a następnie zgodnie z kierunkiem włókien wetrzyj go w drewniany mebel. Teraz odczekaj spokojnie kilka chwil a w dalszej kolejności przy pomocy czystej, miękkiej, bawełnianej ściereczki wytrzyj do sucha powierzchnię.
– Oliwa z oliwek – to uniwersalny produkt, który nadaje się nie tylko do gotowania, smażenia pieczenia i sałatek, ale jest także pomocnikiem w usuwaniu plam z bejcowanego drewna. Jeśli masz w kuchni oliwę z oliwek i sól, możesz wykonać bardzo skuteczną pastę właśnie jedynie z oliwy z oliwek oraz soli kuchennej. Powstałą w ten szybki sposób pastę wcieraj w plamę z bejcowanego drewna, a później odczekaj około 10 do 20 minut i następnie zmyj letnią wodą oraz wytrzyj starannie powierzchnię mebla do sucha. W końcowym etapie wypoleruj dokładnie powierzchnię blatu.
– Czy wiedziałeś że korek do wina działa zupełnie tak jak gumka myszka? Jeżeli zauważyłeś na stole nieestetyczną plamę powstałą po kontakcie z gorącym naczyniem, koniecznie szybko weź korek i zetrzyj ślady zupełnie, tak jak gumką! Zawsze w domu trzymaj zapas korków – podobnie jak oliwa z oliwek ( chociaż nie jest produktem spożywczym ) przydaje się w wielu sytuacjach. Korki z butelek od wina mają ogromnie szerokie zastosowanie – wykorzystasz je do różnych trików które są przydatne w domu!
Niestety, nie zawsze uda nam się usunąć plamy i zabrudzenia samodzielnie. Wówczas konieczne będzie sięgnięcie po preparaty na bazie alkoholu.

 

Kategoria: dom

Budowa i nieruchomości
Najlepsze uszczelnienia hydrauliczne

Działanie wszelkiego rodzaju urządzeń nie byłoby możliwe bez ich skutecznej i praktycznej ochrony gwarantującej długotrwałe i bezproblemowe działanie. Od dziesiątek lat towarzyszą nam różnego rodzaju urządzenia i maszyny pomagające w produkcji , w rolnictwie czy w transporcie jednak każde z nich od samego początku musi być szczelnie zabezpieczone. Chodzi tutaj …

Budowa i nieruchomości
Hydraulicy – tajniki zawodu i ciekawa reprezentacja

Kanalizacja i hydraulik – podstawowe informacje oraz ciekawostki Kanalizacja – istotny element, którego nie należy zaniedbywać Robiąc remont lub budując domu czy mieszkanie warto zwrócić uwagę na liczne elementy wymagające poprawy lub dopracowania. Należy do nich przykładowo kanalizacja. Jak podaje Wikipedia jest to: “infrastruktura, która jest zbiorem wszystkich elementów służących …

Budowa i nieruchomości
Energia – źródła, ekologia, tradycja

Wszystko o energii Istnieje wiele sposobów na ogrzewanie domu. Część z nich jest przyjazna dla środowiska, część niestety powoduje duże szkody ekologiczne. Jedne rozwiązania są bardziej, inne mniej ekonomiczne. Niektóre wymagają większego, inne mniejszego zaangażowania ze strony użytkowników. Dlatego decydując czy będziemy ogrzewać dom warto przeanalizować wiele czynników, tak aby …