Życie w duchu slow life – czy przeprowadzka na wieś ma sens?

Budowa i nieruchomości

Chcąc nieco zwolnić tempo życia i odetchnąć od miejskiego zgiełku, coraz częściej zastanawiamy się, czy przeprowadzka na wieś to dobry pomysł. To poważna decyzja, którą warto dobrze przemyśleć – jakie aspekty warto przeanalizować, zanim zmienimy miejsce zamieszkania?

Z dala od miejskiego zgiełku

Zanim rozpoczniemy poszukiwanie wymarzonego domu lub działki pod budowę, na której rozpoczniemy nowy etap życia, dobrym pomysłem będzie zwrócenie uwagi na własne potrzeby – zadajmy sobie pytanie, czego oczekujemy po przeprowadzce, jakie perspektywy rozwoju przed nami roztacza i co na to pozostali domownicy. Życie na wsi znacznie różni się od tego, które prowadziliśmy w mieście – brak zlokalizowanej w pobliżu miejsca zamieszkania infrastruktury handlowo-usługowej czy utrudniona komunikacja autobusowa to tylko niektóre z czynników, jakie staną się nasza codziennością. W zamian jednak otrzymujemy ciszę, spokój, sielskie widoki i możliwość oddechu od wielkomiejskiego stylu życia.

Praca na wsi

Kolejnym aspektem, jaki warto przemyśleć, są perspektywy zawodowe, oferowane przez wieś. Życie za miastem również może zapewnić nam możliwość rozwoju i zarabiania – tym bardziej, jeśli branża, w której pracujemy pozwala realizować powierzone nam obowiązki zdalnie, bez konieczności wizyt w biurze. W innym przypadku miana miejsca zamieszkania niejednokrotnie wiąże się także ze zmianą pracy. Wybór jest spory – od tradycyjnej uprawy ziemi i hodowli zwierząt, poprzez rękodzieło czy usługi ogrodnicze. Dla jednych z nas dobrym wyborem może okazać się własna pasieka, dla innych – założenie firmy budowlanej lub otwarcie warsztatu samochodowego.

Hobby blisko natury

Zmiana miejsca zamieszkania pozwala nie tylko na zmianę perspektywy, ale także rozwój własnych zainteresowań. Życie bliżej natury pozwala na odkrywanie nowych pasji i czerpanie od życia więcej – własny ogród może stać się nie tylko sposobem na zdobycie dodatkowych funduszy na lokalnym rynku ale także relaksującym zajęciem, a własna pasieka – możliwością zdobycia nietuzinkowego hobby. Istnieje spora szansa, że po pewnym czasie przekonamy się, że na wsi czas biegnie jakby wolniej, a my nie tylko realizujemy postawione sobie plany zawodowe i odpoczywamy od miasta, ale przede wszystkim – żyjemy w zgodzie z otaczającą nas naturą i spełniamy marzenia.

Przeprowadzka na wieś to poważna decyzja, na która wpływ ma wiele czynników. Po przeanalizowaniu własnych oczekiwań, preferencji oraz możliwości, także tych finansowych, mamy szansę na wprowadzenie do naszego życia zmiany, która może okazać się dobrą inwestycją.

 

Budowa i nieruchomości
Najlepsze uszczelnienia hydrauliczne

Działanie wszelkiego rodzaju urządzeń nie byłoby możliwe bez ich skutecznej i praktycznej ochrony gwarantującej długotrwałe i bezproblemowe działanie. Od dziesiątek lat towarzyszą nam różnego rodzaju urządzenia i maszyny pomagające w produkcji , w rolnictwie czy w transporcie jednak każde z nich od samego początku musi być szczelnie zabezpieczone. Chodzi tutaj …

Budowa i nieruchomości
Hydraulicy – tajniki zawodu i ciekawa reprezentacja

Kanalizacja i hydraulik – podstawowe informacje oraz ciekawostki Kanalizacja – istotny element, którego nie należy zaniedbywać Robiąc remont lub budując domu czy mieszkanie warto zwrócić uwagę na liczne elementy wymagające poprawy lub dopracowania. Należy do nich przykładowo kanalizacja. Jak podaje Wikipedia jest to: “infrastruktura, która jest zbiorem wszystkich elementów służących …

Budowa i nieruchomości
Energia – źródła, ekologia, tradycja

Wszystko o energii Istnieje wiele sposobów na ogrzewanie domu. Część z nich jest przyjazna dla środowiska, część niestety powoduje duże szkody ekologiczne. Jedne rozwiązania są bardziej, inne mniej ekonomiczne. Niektóre wymagają większego, inne mniejszego zaangażowania ze strony użytkowników. Dlatego decydując czy będziemy ogrzewać dom warto przeanalizować wiele czynników, tak aby …