Życie w duchu slow life – czy przeprowadzka na wieś ma sens?

Budowa i nieruchomości

Chcąc nieco zwolnić tempo życia i odetchnąć od miejskiego zgiełku, coraz częściej zastanawiamy się, czy przeprowadzka na wieś to dobry pomysł. To poważna decyzja, którą warto dobrze przemyśleć – jakie aspekty warto przeanalizować, zanim zmienimy miejsce zamieszkania?

Z dala od miejskiego zgiełku

Zanim rozpoczniemy poszukiwanie wymarzonego domu lub działki pod budowę, na której rozpoczniemy nowy etap życia, dobrym pomysłem będzie zwrócenie uwagi na własne potrzeby – zadajmy sobie pytanie, czego oczekujemy po przeprowadzce, jakie perspektywy rozwoju przed nami roztacza i co na to pozostali domownicy. Życie na wsi znacznie różni się od tego, które prowadziliśmy w mieście – brak zlokalizowanej w pobliżu miejsca zamieszkania infrastruktury handlowo-usługowej czy utrudniona komunikacja autobusowa to tylko niektóre z czynników, jakie staną się nasza codziennością. W zamian jednak otrzymujemy ciszę, spokój, sielskie widoki i możliwość oddechu od wielkomiejskiego stylu życia.

Praca na wsi

Kolejnym aspektem, jaki warto przemyśleć, są perspektywy zawodowe, oferowane przez wieś. Życie za miastem również może zapewnić nam możliwość rozwoju i zarabiania – tym bardziej, jeśli branża, w której pracujemy pozwala realizować powierzone nam obowiązki zdalnie, bez konieczności wizyt w biurze. W innym przypadku miana miejsca zamieszkania niejednokrotnie wiąże się także ze zmianą pracy. Wybór jest spory – od tradycyjnej uprawy ziemi i hodowli zwierząt, poprzez rękodzieło czy usługi ogrodnicze. Dla jednych z nas dobrym wyborem może okazać się własna pasieka, dla innych – założenie firmy budowlanej lub otwarcie warsztatu samochodowego.

Hobby blisko natury

Zmiana miejsca zamieszkania pozwala nie tylko na zmianę perspektywy, ale także rozwój własnych zainteresowań. Życie bliżej natury pozwala na odkrywanie nowych pasji i czerpanie od życia więcej – własny ogród może stać się nie tylko sposobem na zdobycie dodatkowych funduszy na lokalnym rynku ale także relaksującym zajęciem, a własna pasieka – możliwością zdobycia nietuzinkowego hobby. Istnieje spora szansa, że po pewnym czasie przekonamy się, że na wsi czas biegnie jakby wolniej, a my nie tylko realizujemy postawione sobie plany zawodowe i odpoczywamy od miasta, ale przede wszystkim – żyjemy w zgodzie z otaczającą nas naturą i spełniamy marzenia.

Przeprowadzka na wieś to poważna decyzja, na która wpływ ma wiele czynników. Po przeanalizowaniu własnych oczekiwań, preferencji oraz możliwości, także tych finansowych, mamy szansę na wprowadzenie do naszego życia zmiany, która może okazać się dobrą inwestycją.

 

Budowa i nieruchomości
Usługi hydrauliczne w Krakowie

W każdym gospodarstwie domowym co jakiś czas dochodzi do różnego rodzaju awarii. Wielokrotnie wówczas warto postawić na pomoc specjalistów, którzy w szybki tempie uporają się z awarią i nie uszkodzą przy tym elementów, które znajdują się w pobliżu. Gdy problem dotyka instalacji wodno-kanalizacyjnej to tym bardziej warto postawić na usługi …

Budowa i nieruchomości
Wrocław: na co zwrócić uwagę, wybierając biuro nieruchomości?

Korzystnych ofert związanych z inwestowaniem na rynku nieruchomości zwykle szukamy w sieci. Niekiedy jednak bywa to problematyczne – konkurencja jest duża, ceny zróżnicowane, a warunki sprzedaży lub wynajmu – nie zawsze jasne. Z pomocą może nam przyjść biuro nieruchomości. Wrocław oferuje w tym zakresie wsparcie wielu specjalistów – na co …

Budowa i nieruchomości
Budowa i remont tarasu – o tym warto pamiętać!

Aromatyczna kawa, którą będziemy mogli delektować się na świeżym powietrzu każdego ranka? Leniwe popołudnie na leżaku w zaciszu własnego podwórka? A może miejsce idealne na spotkanie z przyjaciółmi przy grillu? Gdy coraz cieplejsze dni zachęcają nas do spędzania czasu poza domem, warto pomyśleć o własnym tarasie. Odpowiednio zaaranżowana przestrzeń pozwoli …