Zobowiązanie z bankiem.

Budowa i nieruchomości

Czy to jest Twoja gotówka? Długo wyczekiwane zakupy nieruchomości. Zmiany w życiu, na lepsze? Okaże się w przyszłości.

Co to jest kredyt hipoteczny?

Czy posiadasz zdolność kredytową? Zapewne tak, jednak nie posiadasz wystarczającej gotówki by zainwestować. Cechą kredytu hipotecznego jest zabezpieczenie w formie hipoteki ustanowiona na kupowanej nieruchomości. Zamieszkanie na swoim to marzenie wielu osób. Wiele osób uważa, że to wyrok na całe życie, kilkadziesiąt lat to odległe czasy. Nigdy nie wiadomo co się wydarzy po drodze.
Z punktu prawnego jest to umowa, w której kredytodawca udziela konsumentowi pożyczki, kredytu zabezpieczonego hipoteką. Wszystko jasne, dokładnie wyjaśnione jednym zdaniem. Jednak kredyt to poważna kwestia, która wymaga wielu formalności.
Na co można przeznaczyć kredyt hipoteczny? Sfinansowanie budowy domu, zakup działki budowlanej, remont, modernizacja lokalu na wynajem.
Zanim zdecydujemy się na podpisanie długiej umowy, warto przeanalizować kilka ofert różnych banków. Czasem ktoś Iny ma dużo lepsze oprocentowanie. Owe oprocentowanie dzieli się na części. Jedną z nich jest marża baku a drugą stała stawka referencyjna. Dodatkowe w koszty prowizja za udzielenie zobowiązania, opłata za rozpatrzenie wniosku kredytowego, opłata przygotowawcza, składka na ubezpieczenie kredytu, opłata przygotowawcza oraz opłata za korzystanie z karencji w spłacie kredytu.
Kilka podpisów i wszystko gotowe, jednak nie warto się tak śpieszyć, niewiele da się cofnąć. Powyższe koszty powinny zostać ujęte w wysokości RRSO, Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania. Zanim bank zdecyduje się nam wypłacić pieniądze i zawrzeć długoterminową umowę potrzeba spełnić kilka podstawowych warunków. Zdolność kredytowa, pozytywna historia kredytowania oaz wkład własny. Kwestia formalna to odpowiednie dokumenty, ustanowienie hipoteki jako spłaty kredytu.
Wcale nie jest tak łatwo otrzymać pieniążki wypłacane przez bank. Minimalny okres kredytowania wynosi 5 lat, a maksymalny 35lat. Z założenia osoby, które przekroczyły magiczny wiek także mają sporo ograniczeń ze zdobyciem umowy. Zanim podpiszemy stosowne dokumenty czeka nas duża bitwa o swoje racje.
Ubezpieczenie kredytu jest nie tylko dla banku cenne, my także możemy spać spokojnie, mamy zabezpieczenie w razie problemów finansowych, gdy nie wystarczy nam na ratę.
Często w życiu bywają nieoczekiwane momenty, gdzie raz jest lepiej a raz gorzej. Najgorszym rozwiązanie jest brak możliwości spłacenia zobowiązania spowodowany zwolnieniem z pracy, czyli po prostu brakiem odpowiedniej gotówki na zapłacenie kolejnej raty.

 

Budowa i nieruchomości
Hydraulicy – tajniki zawodu i ciekawa reprezentacja

Kanalizacja i hydraulik – podstawowe informacje oraz ciekawostki Kanalizacja – istotny element, którego nie należy zaniedbywać Robiąc remont lub budując domu czy mieszkanie warto zwrócić uwagę na liczne elementy wymagające poprawy lub dopracowania. Należy do nich przykładowo kanalizacja. Jak podaje Wikipedia jest to: “infrastruktura, która jest zbiorem wszystkich elementów służących …

Budowa i nieruchomości
Energia – źródła, ekologia, tradycja

Wszystko o energii Istnieje wiele sposobów na ogrzewanie domu. Część z nich jest przyjazna dla środowiska, część niestety powoduje duże szkody ekologiczne. Jedne rozwiązania są bardziej, inne mniej ekonomiczne. Niektóre wymagają większego, inne mniejszego zaangażowania ze strony użytkowników. Dlatego decydując czy będziemy ogrzewać dom warto przeanalizować wiele czynników, tak aby …

Budowa i nieruchomości
Zawód elektryk

Elektryk to dość powszechny, popularny zawód. Jak mówi Wikipedia: ”Elektryk – zawód związany z montażem i naprawą instalacji elektrycznych oraz konserwacyjno-naprawczych instalacji zalicznikowych.” W internetowej encyklopedii wymienione zostały także następujące czynności, które podejmuje osoba trudniąca się tym zawodem: ”projektowanie instalacji elektrycznych, sieci elektrycznych montaż instalacji elektrycznych zgodnie z dokumentacją techniczną; …