Zobowiązanie z bankiem.

Budowa i nieruchomości

Czy to jest Twoja gotówka? Długo wyczekiwane zakupy nieruchomości. Zmiany w życiu, na lepsze? Okaże się w przyszłości.

Co to jest kredyt hipoteczny?

Czy posiadasz zdolność kredytową? Zapewne tak, jednak nie posiadasz wystarczającej gotówki by zainwestować. Cechą kredytu hipotecznego jest zabezpieczenie w formie hipoteki ustanowiona na kupowanej nieruchomości. Zamieszkanie na swoim to marzenie wielu osób. Wiele osób uważa, że to wyrok na całe życie, kilkadziesiąt lat to odległe czasy. Nigdy nie wiadomo co się wydarzy po drodze.
Z punktu prawnego jest to umowa, w której kredytodawca udziela konsumentowi pożyczki, kredytu zabezpieczonego hipoteką. Wszystko jasne, dokładnie wyjaśnione jednym zdaniem. Jednak kredyt to poważna kwestia, która wymaga wielu formalności.
Na co można przeznaczyć kredyt hipoteczny? Sfinansowanie budowy domu, zakup działki budowlanej, remont, modernizacja lokalu na wynajem.
Zanim zdecydujemy się na podpisanie długiej umowy, warto przeanalizować kilka ofert różnych banków. Czasem ktoś Iny ma dużo lepsze oprocentowanie. Owe oprocentowanie dzieli się na części. Jedną z nich jest marża baku a drugą stała stawka referencyjna. Dodatkowe w koszty prowizja za udzielenie zobowiązania, opłata za rozpatrzenie wniosku kredytowego, opłata przygotowawcza, składka na ubezpieczenie kredytu, opłata przygotowawcza oraz opłata za korzystanie z karencji w spłacie kredytu.
Kilka podpisów i wszystko gotowe, jednak nie warto się tak śpieszyć, niewiele da się cofnąć. Powyższe koszty powinny zostać ujęte w wysokości RRSO, Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania. Zanim bank zdecyduje się nam wypłacić pieniądze i zawrzeć długoterminową umowę potrzeba spełnić kilka podstawowych warunków. Zdolność kredytowa, pozytywna historia kredytowania oaz wkład własny. Kwestia formalna to odpowiednie dokumenty, ustanowienie hipoteki jako spłaty kredytu.
Wcale nie jest tak łatwo otrzymać pieniążki wypłacane przez bank. Minimalny okres kredytowania wynosi 5 lat, a maksymalny 35lat. Z założenia osoby, które przekroczyły magiczny wiek także mają sporo ograniczeń ze zdobyciem umowy. Zanim podpiszemy stosowne dokumenty czeka nas duża bitwa o swoje racje.
Ubezpieczenie kredytu jest nie tylko dla banku cenne, my także możemy spać spokojnie, mamy zabezpieczenie w razie problemów finansowych, gdy nie wystarczy nam na ratę.
Często w życiu bywają nieoczekiwane momenty, gdzie raz jest lepiej a raz gorzej. Najgorszym rozwiązanie jest brak możliwości spłacenia zobowiązania spowodowany zwolnieniem z pracy, czyli po prostu brakiem odpowiedniej gotówki na zapłacenie kolejnej raty.

 

Budowa i nieruchomości
Usługi hydrauliczne w Krakowie

W każdym gospodarstwie domowym co jakiś czas dochodzi do różnego rodzaju awarii. Wielokrotnie wówczas warto postawić na pomoc specjalistów, którzy w szybki tempie uporają się z awarią i nie uszkodzą przy tym elementów, które znajdują się w pobliżu. Gdy problem dotyka instalacji wodno-kanalizacyjnej to tym bardziej warto postawić na usługi …

Budowa i nieruchomości
Życie w duchu slow life – czy przeprowadzka na wieś ma sens?

Chcąc nieco zwolnić tempo życia i odetchnąć od miejskiego zgiełku, coraz częściej zastanawiamy się, czy przeprowadzka na wieś to dobry pomysł. To poważna decyzja, którą warto dobrze przemyśleć – jakie aspekty warto przeanalizować, zanim zmienimy miejsce zamieszkania? Z dala od miejskiego zgiełku Zanim rozpoczniemy poszukiwanie wymarzonego domu lub działki pod …

Budowa i nieruchomości
Wrocław: na co zwrócić uwagę, wybierając biuro nieruchomości?

Korzystnych ofert związanych z inwestowaniem na rynku nieruchomości zwykle szukamy w sieci. Niekiedy jednak bywa to problematyczne – konkurencja jest duża, ceny zróżnicowane, a warunki sprzedaży lub wynajmu – nie zawsze jasne. Z pomocą może nam przyjść biuro nieruchomości. Wrocław oferuje w tym zakresie wsparcie wielu specjalistów – na co …