Wybór bramy to duże przedsięwzięcie.

Budowa i nieruchomości

Ogrodzenie i bramy wjazdowe to nieodzownie element każdej posesji. Jaką wybrać? Na który model się zdecydować? Rozwierane i przesuwne, metalowe i drewniane. W kilku krótkich słowach zastanówmy się nad rozsądną decyzją.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Działki przybierają różne formy, rzadkie bywają sytuacje, kiedy wygląda ona jak równy prostokąt. Często okazuje się, że kształt posesji decyduje o konkretnym rozwiązaniu. Brama wjazdowa musi być bezpieczna w użytkowaniu oraz zapewniać komfortowy wjazd na posesję.
Wybór bramy to duże przedsięwzięcie, najważniejszym kryterium jest szerokość bram. Według przepisów powinna być ona nie mniejsza niż 2, 4m. Jednak jest to mało wygodne rozwiązanie, warto zainwestować w szerszą bramę. Dużym ułatwieniem wjazdu i wyjazdu będzie już brama trzymetrowa. Należy także pamiętać, gdy działa jest usytuowana przy bardzo ruchliwej ulicy musi brama musi być tak zaplanowana, podczas korzystania nie stwarzała zagrożenia dla ruchu pieszego i drogowego.

Dom i wjazd

Nowinki technologiczne, rynek bardzo szybko się rozwija. Często dla komfortu wielu właścicieli działek decyduje się na bramy wjazdowe automatycznie otwierane. Napęd do brany wjazdowej to nie tylko wygoda, ale także bezpieczeństwo, mniejsze ryzyko, że podczas jej otwierania staniemy się łatwym łupem dla złodzieja. Włączony silnik to doskonała okazja do kradzieży samochodu. Rynek oferuje wiele ciekawych rozwiązań, przed montażem napędu trzeba sprawdzić czy konstrukcja jest wytrzymała, jaki rozmiar i ciężar ma brama. A na końcu dobrać odpowiedni rodzaj silników i doprowadzić energie elektryczną do ich zasilania.
Decyzja jest trudna, wszystko zależy od tego co nam się podoba. Skrzydła bram wjazdowych mogą być ze stali. O metal nie ma mowy, dopuszczalne są ramy nośne, które wypełniane są sztachetami. Wybierając rozwiązanie należy zwrócić uwagę, by całą konstrukcja była stabilna.
Inną, bardzo ciekawa opcja jest brama wjazdowa przesuwna. Posiadają jedno skrzydło, które porusza się wzdłuż ogrodzenia, oraz dwa słupki. Prowadzący, utrzymuje skrzydło w pionie oraz skrajny, który zabezpiecza bramę przed wysunięciem z prowadnicy. Jest to rozwiązanie idealne dla małych posesji, oraz na obszarach gdzie teren jest wzniesiony. Szerokość bramy jest dowolna. Obecnie wyróżnia się dwa rodzaje, samonośne i szynowe.
Warto dbać o jakość naszych bram, usuwać wszelkie zanieczyszczenia z szyn, smarować mocowania. Wybór trzeba dokładnie przemyśleć, często bywa to decyzja na długie lata. Nikt nie chce się męczyć podczas codziennego używania podczas wyjazdów i przyjazdów z pracy.

 

Budowa i nieruchomości
Usługi hydrauliczne w Krakowie

W każdym gospodarstwie domowym co jakiś czas dochodzi do różnego rodzaju awarii. Wielokrotnie wówczas warto postawić na pomoc specjalistów, którzy w szybki tempie uporają się z awarią i nie uszkodzą przy tym elementów, które znajdują się w pobliżu. Gdy problem dotyka instalacji wodno-kanalizacyjnej to tym bardziej warto postawić na usługi …

Budowa i nieruchomości
Życie w duchu slow life – czy przeprowadzka na wieś ma sens?

Chcąc nieco zwolnić tempo życia i odetchnąć od miejskiego zgiełku, coraz częściej zastanawiamy się, czy przeprowadzka na wieś to dobry pomysł. To poważna decyzja, którą warto dobrze przemyśleć – jakie aspekty warto przeanalizować, zanim zmienimy miejsce zamieszkania? Z dala od miejskiego zgiełku Zanim rozpoczniemy poszukiwanie wymarzonego domu lub działki pod …

Budowa i nieruchomości
Wrocław: na co zwrócić uwagę, wybierając biuro nieruchomości?

Korzystnych ofert związanych z inwestowaniem na rynku nieruchomości zwykle szukamy w sieci. Niekiedy jednak bywa to problematyczne – konkurencja jest duża, ceny zróżnicowane, a warunki sprzedaży lub wynajmu – nie zawsze jasne. Z pomocą może nam przyjść biuro nieruchomości. Wrocław oferuje w tym zakresie wsparcie wielu specjalistów – na co …