Sprzątanie jako praca dodatkowa – odpowiedzi na 4 popularne pytania

Budowa i nieruchomości

Szukając zajęcia dodatkowego, często nasz wybór pada na wsparcie swoim zaangażowaniem firmy sprzątającej. Zadanie to cieszy się dużą popularnością – zarówno wśród profesjonalistów dbających o specjalistyczne działania związane z ochroną i konserwacją powierzchni, jak i osób szukających okazji na dodatkowy zarobek. Oto odpowiedzi na kilka popularnych pytań, jakie możemy sobie zadawać, zastanawiając się, czy praca w tej branży to dobry pomysł.

Gdzie szukać ofert?

Praca dodatkowa, jaką jest sprzątanie, cieszy się niesłabnąca popularnością. Zapotrzebowanie na osoby, które będą mogły wesprzeć serwis sprzedający jest spore i bez większych problemów powinniśmy znaleźć atrakcyjne oferty pracy. Gdzie ich szukać? W sieci znajdziemy różnego rodzaju portale z ogłoszeniami i serwisy poświęcone pracy dodatkowej. W tym celu warto wykorzystać również social media i funkcjonujące w ich zakresie grupy lub fanpage. Z pomocą może przyjść nam regionalna prasa czy lokalny serwis miasta, w którym szukamy dodatkowego zajęcia. Oferty pracy przedstawić nam może także agencja pracy tymczasowej.

Co z doświadczeniem?

W wielu przypadkach pierwsze kroki w pracy, jaką jest sprzątanie, nie wymagają szczególnego doświadczenia. Oczywiście, jeśli takowe posiadamy, będzie to dla pracodawcy ważnym atutem, który może wpłynąć na nasze wynagrodzenie – dlatego warto wspomnieć o nim w CV. Nie zmienia to jednak faktu, że to m.in. niski próg wejścia stanowi zaletę tej branży. Pierwsze skrzypce grają tu inne cechy pracownika – jego dokładność, punktualność, znajomość metod pielęgnacji i konserwacji określonych powierzchni. Profesjonalny pracodawca zapewni nam odpowiednie wdrożenie, szkolenia oraz niezbędne do wykonywania powierzonych obowiązków akcesoria. Od nas tylko zależy, czy zdecydujemy się na rozwój w tej branży i dojdziemy w niej do perfekcji, czy pozostanie ona naszym zajęciem dodatkowym.

Klatki schodowe, biura… co jeszcze?

Zanim wybierzemy serwis sprzątający, do którego skierujemy naszą aplikację na wybrane stanowisko, warto poznać dokładny zakres usług, jaki oferuje firma. Na rynku znajdziemy ekspertów wyspecjalizowanych w sprzątaniu różnego rodzaju powierzchni – nie tylko biur czy obiektów mieszkalnych, ale także lokali gastronomicznych, galerii handlowych czy zakładów produkcyjnych. Nie brak również firm, które oferują sprzątanie terenów zielonych, takich jak skwery czy parki.

A może własna firma oferująca sprzątanie?

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w ramach dodatkowej działalności stać się właścicielem firmy, która oferować będzie usługi sprzątające. Warto jednak pamiętać o tym, że prowadzenie własnej działalności wiąże się z zupełnie innymi obowiązkami niż praca etatowa– stając się właścicielem, przejmujemy również cały bagaż formalności, wynikających ze statusu prawnego, jaki przyjmuje założona przez nas firma. Na ten krok zdecydujmy się wówczas, gdy dysponujemy odpowiednią ilością czasu oraz wiedzą, która pozwoli pewnie wkroczyć na rynek z ofertą naszych usług. W przeciwnym razie dobrym pomysłem może okazać się skorzystanie ze wsparcia doradcy biznesowego, który pomoże nam postawić pierwsze kroki w tym zakresie.

 

Budowa i nieruchomości
Usługi hydrauliczne w Krakowie

W każdym gospodarstwie domowym co jakiś czas dochodzi do różnego rodzaju awarii. Wielokrotnie wówczas warto postawić na pomoc specjalistów, którzy w szybki tempie uporają się z awarią i nie uszkodzą przy tym elementów, które znajdują się w pobliżu. Gdy problem dotyka instalacji wodno-kanalizacyjnej to tym bardziej warto postawić na usługi …

Budowa i nieruchomości
Życie w duchu slow life – czy przeprowadzka na wieś ma sens?

Chcąc nieco zwolnić tempo życia i odetchnąć od miejskiego zgiełku, coraz częściej zastanawiamy się, czy przeprowadzka na wieś to dobry pomysł. To poważna decyzja, którą warto dobrze przemyśleć – jakie aspekty warto przeanalizować, zanim zmienimy miejsce zamieszkania? Z dala od miejskiego zgiełku Zanim rozpoczniemy poszukiwanie wymarzonego domu lub działki pod …

Budowa i nieruchomości
Wrocław: na co zwrócić uwagę, wybierając biuro nieruchomości?

Korzystnych ofert związanych z inwestowaniem na rynku nieruchomości zwykle szukamy w sieci. Niekiedy jednak bywa to problematyczne – konkurencja jest duża, ceny zróżnicowane, a warunki sprzedaży lub wynajmu – nie zawsze jasne. Z pomocą może nam przyjść biuro nieruchomości. Wrocław oferuje w tym zakresie wsparcie wielu specjalistów – na co …