Kredyt

Budowa i nieruchomości

Kredyt. To ciężkie słowo coraz częściej pojawia się na naszych ustach, obecnie przy zbyt niskich pensjach, a drożejącym życiu niestety nie mamy możliwości na zakup nieruchomości.

Jakie są koszta kredytu hipotecznego?

Po pierwsze prowizja, jest ona opłatą, którą pobiera każdy bank, w zróżnicowanej wysokości. Wysokość jej wyrażona jest w procentach, a bank sam może ją regulować. Prowizja jest opłatą, która bardzo obciąża kredyt, jednak warto pamiętać, że jest ona pobierana jednorazowo. Nic nas nie chroni przed wysokością prowizji, to banki samodzielnie ustalają jej wysokość, jednak nic nie jest ponad prawem. Operacja pobierania prowizji przez bank jest standardowym procesem, ma za zadanie zrekompensować koszty poniesione przez uruchomienie całej procedury. Koszta kredytu hipotecznego w stosunku do całości są dość duże, sporo płacimy za prowizję, różne odsetki i podobne zobowiązania. Czysta kwota jest często niewielkim procentem.

Rodzaje prowizji

prowizja za udzielenie kredytu
– opłata za rozpatrzenie wniosku kredytowego
– prowizja za wcześniejszą spłatę kredytu
Zastanawiające jest, ile zarabiają banki na naszym kredycie hipotecznym. Oczywiście każdy musi mieć jakąś korzyść. Czy jest możliwe wzięcie kredytu bez prowizji? Rynek jest bardzo duży, każdy znajdzie ofertę, w której bank jej nie pobierze. Jednak warto zwrócić na pozostałe koszty, czy czasem ta kwota nie została gdzieś ukryta. Ogólnie zostało przyjęte, że im niższe oprocentowanie kredytu, tym prowizje i dodatkowe opłaty są wyższe. Zawsze bak będzie chciał wyjść na plus.
Wszystko wygląda ładnie, czasem nawet zastanawiamy się czy nie wziąć większej sumy pieniędzy, jednak gdy przychodzi do przejrzenia harmonogramu spłaty całego zadłużenia, szybko ta myśl odchodzi od nas. Duże odsetki, pieniądze, które musimy oddać za użyczenie sporej sumy na zakup mieszkania, domu, czy też budowę domu.
Zanim zdecydujesz się na podpisanie umowy z bankiem upewnij się, czy w jakiś inny sposób nie poradzisz sobie z rozplanowaniem pieniędzy. Może rodzina, ktoś bliski. Łatwiej jest spłacić cała sumę bez oprocentowania, niż latami wpłacać kolejno każdą, dość dużą ratę.
Kredyt hipoteczny to niejedyne rozwiązanie, z pomocą przychodzą także inne rodzaje kredytu, warto poszperać po ofertach, często pojawia się niespodziewana promocja, która znacząco obniży koszta naszego kredytu, bez ukrytych opłat. Nie dajmy się oszukać, każdy chce godnie postawić dom, by cieszyć się z niego przez następne lata. Wystarczy telefon, by konsultant wybrał dla Ciebie odpowiednią ofertę.

 

Budowa i nieruchomości
Hydraulicy – tajniki zawodu i ciekawa reprezentacja

Kanalizacja i hydraulik – podstawowe informacje oraz ciekawostki Kanalizacja – istotny element, którego nie należy zaniedbywać Robiąc remont lub budując domu czy mieszkanie warto zwrócić uwagę na liczne elementy wymagające poprawy lub dopracowania. Należy do nich przykładowo kanalizacja. Jak podaje Wikipedia jest to: “infrastruktura, która jest zbiorem wszystkich elementów służących …

Budowa i nieruchomości
Energia – źródła, ekologia, tradycja

Wszystko o energii Istnieje wiele sposobów na ogrzewanie domu. Część z nich jest przyjazna dla środowiska, część niestety powoduje duże szkody ekologiczne. Jedne rozwiązania są bardziej, inne mniej ekonomiczne. Niektóre wymagają większego, inne mniejszego zaangażowania ze strony użytkowników. Dlatego decydując czy będziemy ogrzewać dom warto przeanalizować wiele czynników, tak aby …

Budowa i nieruchomości
Zawód elektryk

Elektryk to dość powszechny, popularny zawód. Jak mówi Wikipedia: ”Elektryk – zawód związany z montażem i naprawą instalacji elektrycznych oraz konserwacyjno-naprawczych instalacji zalicznikowych.” W internetowej encyklopedii wymienione zostały także następujące czynności, które podejmuje osoba trudniąca się tym zawodem: ”projektowanie instalacji elektrycznych, sieci elektrycznych montaż instalacji elektrycznych zgodnie z dokumentacją techniczną; …