Kredyt

Budowa i nieruchomości

Kredyt. To ciężkie słowo coraz częściej pojawia się na naszych ustach, obecnie przy zbyt niskich pensjach, a drożejącym życiu niestety nie mamy możliwości na zakup nieruchomości.

Jakie są koszta kredytu hipotecznego?

Po pierwsze prowizja, jest ona opłatą, którą pobiera każdy bank, w zróżnicowanej wysokości. Wysokość jej wyrażona jest w procentach, a bank sam może ją regulować. Prowizja jest opłatą, która bardzo obciąża kredyt, jednak warto pamiętać, że jest ona pobierana jednorazowo. Nic nas nie chroni przed wysokością prowizji, to banki samodzielnie ustalają jej wysokość, jednak nic nie jest ponad prawem. Operacja pobierania prowizji przez bank jest standardowym procesem, ma za zadanie zrekompensować koszty poniesione przez uruchomienie całej procedury. Koszta kredytu hipotecznego w stosunku do całości są dość duże, sporo płacimy za prowizję, różne odsetki i podobne zobowiązania. Czysta kwota jest często niewielkim procentem.

Rodzaje prowizji

prowizja za udzielenie kredytu
– opłata za rozpatrzenie wniosku kredytowego
– prowizja za wcześniejszą spłatę kredytu
Zastanawiające jest, ile zarabiają banki na naszym kredycie hipotecznym. Oczywiście każdy musi mieć jakąś korzyść. Czy jest możliwe wzięcie kredytu bez prowizji? Rynek jest bardzo duży, każdy znajdzie ofertę, w której bank jej nie pobierze. Jednak warto zwrócić na pozostałe koszty, czy czasem ta kwota nie została gdzieś ukryta. Ogólnie zostało przyjęte, że im niższe oprocentowanie kredytu, tym prowizje i dodatkowe opłaty są wyższe. Zawsze bak będzie chciał wyjść na plus.
Wszystko wygląda ładnie, czasem nawet zastanawiamy się czy nie wziąć większej sumy pieniędzy, jednak gdy przychodzi do przejrzenia harmonogramu spłaty całego zadłużenia, szybko ta myśl odchodzi od nas. Duże odsetki, pieniądze, które musimy oddać za użyczenie sporej sumy na zakup mieszkania, domu, czy też budowę domu.
Zanim zdecydujesz się na podpisanie umowy z bankiem upewnij się, czy w jakiś inny sposób nie poradzisz sobie z rozplanowaniem pieniędzy. Może rodzina, ktoś bliski. Łatwiej jest spłacić cała sumę bez oprocentowania, niż latami wpłacać kolejno każdą, dość dużą ratę.
Kredyt hipoteczny to niejedyne rozwiązanie, z pomocą przychodzą także inne rodzaje kredytu, warto poszperać po ofertach, często pojawia się niespodziewana promocja, która znacząco obniży koszta naszego kredytu, bez ukrytych opłat. Nie dajmy się oszukać, każdy chce godnie postawić dom, by cieszyć się z niego przez następne lata. Wystarczy telefon, by konsultant wybrał dla Ciebie odpowiednią ofertę.

 

Budowa i nieruchomości
Usługi hydrauliczne w Krakowie

W każdym gospodarstwie domowym co jakiś czas dochodzi do różnego rodzaju awarii. Wielokrotnie wówczas warto postawić na pomoc specjalistów, którzy w szybki tempie uporają się z awarią i nie uszkodzą przy tym elementów, które znajdują się w pobliżu. Gdy problem dotyka instalacji wodno-kanalizacyjnej to tym bardziej warto postawić na usługi …

Budowa i nieruchomości
Życie w duchu slow life – czy przeprowadzka na wieś ma sens?

Chcąc nieco zwolnić tempo życia i odetchnąć od miejskiego zgiełku, coraz częściej zastanawiamy się, czy przeprowadzka na wieś to dobry pomysł. To poważna decyzja, którą warto dobrze przemyśleć – jakie aspekty warto przeanalizować, zanim zmienimy miejsce zamieszkania? Z dala od miejskiego zgiełku Zanim rozpoczniemy poszukiwanie wymarzonego domu lub działki pod …

Budowa i nieruchomości
Wrocław: na co zwrócić uwagę, wybierając biuro nieruchomości?

Korzystnych ofert związanych z inwestowaniem na rynku nieruchomości zwykle szukamy w sieci. Niekiedy jednak bywa to problematyczne – konkurencja jest duża, ceny zróżnicowane, a warunki sprzedaży lub wynajmu – nie zawsze jasne. Z pomocą może nam przyjść biuro nieruchomości. Wrocław oferuje w tym zakresie wsparcie wielu specjalistów – na co …