Dom nie musi być drogi

Budowa i nieruchomości

Dom, najważniejsze stwierdzenie. Bez niego czujemy się nieswojo, nie mamy gdzie wracać. Czy potrzebujesz miliona by zakupić lub wybudować dom?

Dom nie musi dużo kosztować. To hasło często przewija się przez usta specjalistów od nieruchomości. Na rynku pojawiają się perełki, które za kilka tysięcy są jak apartamenty z najwyższej półki. Jeśli mieszkasz na blokowisku, zapewne marzysz o domku na wsi, z tarasem, widokiem najchętniej na las, góry a szczytem marzeń jest morze. Każde marzenie może się spełnić, czasem potrzeba dobrych chęci, a czasem sporo szczęścia. Portal związany z nieruchomościami oferuje wiele ogłoszeń, gdzie domy można za niewielkie pieniądze kupić zaledwie w kilka chwil. Zdarzają się nawet okazje, że za kwotę od 100 do 200 tysięcy złotych można kupić całkiem przyzwoitą posesję.

Na co zwrócić uwagę wybierając domy?

Zanim zdecydujemy się na któreś ogłoszenie warto zwrócić uwagę na wszystkie wady i zalety nieruchomości. Cały proces należy rozpocząć od ogólnego obejrzenia domu. Często oglądane zdjęcia odbiegają od stanu rzeczywistego, gdzie właściciel pokazuje same zalety, a wady próbuje ukryć.

Na co zwrócić uwagę przed wejściem do domu?

Lokalizacja, otoczenie. Zakup nieruchomości to wielkie przedsięwzięcie, euforia oraz stres mogą nam utrudnić realne podejście do całej sprawy. Zapominamy często o najważniejszych elementach, nie mówiąc o niewidocznych na pierwszy rzut oka wadach. Lokalizacja to nie taka podrzędna kwestia, większość osób pomimo bardzo rozpowszechnionej pracy z domu nadal dojeżdża do oddalonych miejscowości. Nikt nie chce spędzić całego dnia na dojeździe do domu. Lokalizacja to jedno, a drugie to infrastruktura. We wstępnej ocenie często jesteśmy zachwyceni, po dłuższej analizie pojawiają się problemy. Zastanówmy się czy otoczenie jest dla nas przyjazne, czy w przyszłości nie jest planowana budowa ruchliwej drogi. Nie jest to przecież dla nas korzystne rozwiązanie.

Ogłoszenia są różne, jednak bezpośrednie oględziny ujawnią wiele mankamentów. Strych i dach, czy nie trzeba poprawek, stan okien i drzwi. Czy pamiętasz o podłogach? Nie zachwycajmy się przepięknym dywanem, lecz zajrzyjmy pod spód, czy czasem nie ma tam dziury, która psuje cały efekt.
Portal oferujący nieruchomości to skarbnica wiedzy. Rozmowa z pośrednikiem wiele nam wyjaśni czy na pewno chcemy kupować dom z rynku wtórnego. Kwestie prawno-finansowe pomogą nam podjąć decyzję, czy dom nie jest zadłużony, czy nie posiada jakiś zobowiązań. Przed podpisaniem umowy najlepiej jest się wybrać do urzędu, który rozwieje nasze wątpliwości. Ogłoszenie to nie wszystko.

 

Budowa i nieruchomości
Życie w duchu slow life – czy przeprowadzka na wieś ma sens?

Chcąc nieco zwolnić tempo życia i odetchnąć od miejskiego zgiełku, coraz częściej zastanawiamy się, czy przeprowadzka na wieś to dobry pomysł. To poważna decyzja, którą warto dobrze przemyśleć – jakie aspekty warto przeanalizować, zanim zmienimy miejsce zamieszkania? Z dala od miejskiego zgiełku Zanim rozpoczniemy poszukiwanie wymarzonego domu lub działki pod …

Budowa i nieruchomości
Wrocław: na co zwrócić uwagę, wybierając biuro nieruchomości?

Korzystnych ofert związanych z inwestowaniem na rynku nieruchomości zwykle szukamy w sieci. Niekiedy jednak bywa to problematyczne – konkurencja jest duża, ceny zróżnicowane, a warunki sprzedaży lub wynajmu – nie zawsze jasne. Z pomocą może nam przyjść biuro nieruchomości. Wrocław oferuje w tym zakresie wsparcie wielu specjalistów – na co …

Budowa i nieruchomości
Budowa i remont tarasu – o tym warto pamiętać!

Aromatyczna kawa, którą będziemy mogli delektować się na świeżym powietrzu każdego ranka? Leniwe popołudnie na leżaku w zaciszu własnego podwórka? A może miejsce idealne na spotkanie z przyjaciółmi przy grillu? Gdy coraz cieplejsze dni zachęcają nas do spędzania czasu poza domem, warto pomyśleć o własnym tarasie. Odpowiednio zaaranżowana przestrzeń pozwoli …