Dom nie musi być drogi

Budowa i nieruchomości

Dom, najważniejsze stwierdzenie. Bez niego czujemy się nieswojo, nie mamy gdzie wracać. Czy potrzebujesz miliona by zakupić lub wybudować dom?

Dom nie musi dużo kosztować. To hasło często przewija się przez usta specjalistów od nieruchomości. Na rynku pojawiają się perełki, które za kilka tysięcy są jak apartamenty z najwyższej półki. Jeśli mieszkasz na blokowisku, zapewne marzysz o domku na wsi, z tarasem, widokiem najchętniej na las, góry a szczytem marzeń jest morze. Każde marzenie może się spełnić, czasem potrzeba dobrych chęci, a czasem sporo szczęścia. Portal związany z nieruchomościami oferuje wiele ogłoszeń, gdzie domy można za niewielkie pieniądze kupić zaledwie w kilka chwil. Zdarzają się nawet okazje, że za kwotę od 100 do 200 tysięcy złotych można kupić całkiem przyzwoitą posesję.

Na co zwrócić uwagę wybierając domy?

Zanim zdecydujemy się na któreś ogłoszenie warto zwrócić uwagę na wszystkie wady i zalety nieruchomości. Cały proces należy rozpocząć od ogólnego obejrzenia domu. Często oglądane zdjęcia odbiegają od stanu rzeczywistego, gdzie właściciel pokazuje same zalety, a wady próbuje ukryć.

Na co zwrócić uwagę przed wejściem do domu?

Lokalizacja, otoczenie. Zakup nieruchomości to wielkie przedsięwzięcie, euforia oraz stres mogą nam utrudnić realne podejście do całej sprawy. Zapominamy często o najważniejszych elementach, nie mówiąc o niewidocznych na pierwszy rzut oka wadach. Lokalizacja to nie taka podrzędna kwestia, większość osób pomimo bardzo rozpowszechnionej pracy z domu nadal dojeżdża do oddalonych miejscowości. Nikt nie chce spędzić całego dnia na dojeździe do domu. Lokalizacja to jedno, a drugie to infrastruktura. We wstępnej ocenie często jesteśmy zachwyceni, po dłuższej analizie pojawiają się problemy. Zastanówmy się czy otoczenie jest dla nas przyjazne, czy w przyszłości nie jest planowana budowa ruchliwej drogi. Nie jest to przecież dla nas korzystne rozwiązanie.

Ogłoszenia są różne, jednak bezpośrednie oględziny ujawnią wiele mankamentów. Strych i dach, czy nie trzeba poprawek, stan okien i drzwi. Czy pamiętasz o podłogach? Nie zachwycajmy się przepięknym dywanem, lecz zajrzyjmy pod spód, czy czasem nie ma tam dziury, która psuje cały efekt.
Portal oferujący nieruchomości to skarbnica wiedzy. Rozmowa z pośrednikiem wiele nam wyjaśni czy na pewno chcemy kupować dom z rynku wtórnego. Kwestie prawno-finansowe pomogą nam podjąć decyzję, czy dom nie jest zadłużony, czy nie posiada jakiś zobowiązań. Przed podpisaniem umowy najlepiej jest się wybrać do urzędu, który rozwieje nasze wątpliwości. Ogłoszenie to nie wszystko.

 

Budowa i nieruchomości
Hydraulicy – tajniki zawodu i ciekawa reprezentacja

Kanalizacja i hydraulik – podstawowe informacje oraz ciekawostki Kanalizacja – istotny element, którego nie należy zaniedbywać Robiąc remont lub budując domu czy mieszkanie warto zwrócić uwagę na liczne elementy wymagające poprawy lub dopracowania. Należy do nich przykładowo kanalizacja. Jak podaje Wikipedia jest to: “infrastruktura, która jest zbiorem wszystkich elementów służących …

Budowa i nieruchomości
Energia – źródła, ekologia, tradycja

Wszystko o energii Istnieje wiele sposobów na ogrzewanie domu. Część z nich jest przyjazna dla środowiska, część niestety powoduje duże szkody ekologiczne. Jedne rozwiązania są bardziej, inne mniej ekonomiczne. Niektóre wymagają większego, inne mniejszego zaangażowania ze strony użytkowników. Dlatego decydując czy będziemy ogrzewać dom warto przeanalizować wiele czynników, tak aby …

Budowa i nieruchomości
Zawód elektryk

Elektryk to dość powszechny, popularny zawód. Jak mówi Wikipedia: ”Elektryk – zawód związany z montażem i naprawą instalacji elektrycznych oraz konserwacyjno-naprawczych instalacji zalicznikowych.” W internetowej encyklopedii wymienione zostały także następujące czynności, które podejmuje osoba trudniąca się tym zawodem: ”projektowanie instalacji elektrycznych, sieci elektrycznych montaż instalacji elektrycznych zgodnie z dokumentacją techniczną; …