Assistance

Budowa i nieruchomości

Czy ubezpieczyłeś swoje mieszkanie? A pomyślałeś o Assistance? Coraz szybciej rozwijający się rynek mieszkaniowy, zwiększa zapotrzebowanie na zabezpieczenie nieruchomości nie tylko przed zdarzeniami losowymi, ale także innymi pomocnymi rozwiązaniami. Przyjrzyjmy się bliżej Assistance.
Wbrew pozorom rynek budowlany ma się całkiem dobrze, pomimo dużego bezrobocia i ubogiego społeczeństwa nowe mieszkania schodzą jak przysłowiowe ciepłe bułeczki. Statystyki wskazują, że budowane jest coraz więcej domów i mieszkań.

Ubezpieczenie nieruchomości

Ubezpieczenie naszej posiadłości to ostatnimi czasy standardowe rozwiązanie, mieszkańcy, którzy obawiają się różnych niespodziewanych sytuacji rozszerzają swoją polisę o poszczególne ryzyka, które wynikają z indywidualnych potrzeb. Jednym z najczęściej pojawiających się problemów jest oczywiście zalanie pomieszczeń jak kuchnia, łazienka, piwnica czy kotłownia. Nie są to jedyne miejsca, gdzie może pojawić się niechciany problem. Awarie to zmora każdego człowieka, jedni sobie z nią radzą lepiej inni gorzej. Kolejną przyczyną problemów naszego mieszkania mogą być wadliwe i zużyte materiały konstrukcyjne o słabej jakości. Pomoc czasem nadchodzi dość szybko, wezwany hydraulik uratuje nas od całkowitego potopu, jednak mniejsze miejscowości nie mają tak dobrze. Fachowcy docierają z dużym opóźnieniem, gdzie dodatkowo problem z dostępnością części potęguje awarie. Nasze mieszkanie nadaje się już tylko do kapitalnego remontu.

Na czym polega Assistance?

Praktyczna pomoc, szybko i sprawnie, w każdej chwili firma zapewni fachowca, gdzie zostaną pokryte koszty robocizny, dojazdu do miejsca awarii. Hydraulik wymieni zepsuty kran, a dekarz uszczelni nasz dach, gdy zacznie przeciekać. Wielu fachowców, często okazuje się pomocnych, w najmniej oczekiwanym momencie możemy potrzebować ślusarza, płytkarza, a może stolarza.
Awarie rozpatrywane są w różnych terminach, zgodnie z ustaleniami w naszej polisie, czasem bywa to 4, a czasem 8 godzin.
Opłaty także bywają zróżnicowane. Jedni zapłacą więcej inni mniej. Czasem składki SA bardzo niskie, można w poszczególnych firmach ubezpieczeniowych znaleźć już w kwocie 100zł za rok.
Często kilka złotych więcej ratuje nas od popsucia całego dobrego humoru. Nękające nas nieszczęścia są tylko początkiem stanu depresyjnego, który szybko minie po naprawie zużytego elementu. Zapewne każdy chce szybko rozwiązać problem, cieszyć się dniem i zapomnieć o dopadających zmartwieniach. Wybór zależy od Ciebie, czy zdecydujesz się na dodatkowe ubezpieczenie.

 

Budowa i nieruchomości
Hydraulicy – tajniki zawodu i ciekawa reprezentacja

Kanalizacja i hydraulik – podstawowe informacje oraz ciekawostki Kanalizacja – istotny element, którego nie należy zaniedbywać Robiąc remont lub budując domu czy mieszkanie warto zwrócić uwagę na liczne elementy wymagające poprawy lub dopracowania. Należy do nich przykładowo kanalizacja. Jak podaje Wikipedia jest to: “infrastruktura, która jest zbiorem wszystkich elementów służących …

Budowa i nieruchomości
Energia – źródła, ekologia, tradycja

Wszystko o energii Istnieje wiele sposobów na ogrzewanie domu. Część z nich jest przyjazna dla środowiska, część niestety powoduje duże szkody ekologiczne. Jedne rozwiązania są bardziej, inne mniej ekonomiczne. Niektóre wymagają większego, inne mniejszego zaangażowania ze strony użytkowników. Dlatego decydując czy będziemy ogrzewać dom warto przeanalizować wiele czynników, tak aby …

Budowa i nieruchomości
Zawód elektryk

Elektryk to dość powszechny, popularny zawód. Jak mówi Wikipedia: ”Elektryk – zawód związany z montażem i naprawą instalacji elektrycznych oraz konserwacyjno-naprawczych instalacji zalicznikowych.” W internetowej encyklopedii wymienione zostały także następujące czynności, które podejmuje osoba trudniąca się tym zawodem: ”projektowanie instalacji elektrycznych, sieci elektrycznych montaż instalacji elektrycznych zgodnie z dokumentacją techniczną; …