Aranżacja ogrodu z basenem stacjonarnym – o czym warto pamiętać?

Budowa i nieruchomości

Do niedawna stacjonarne baseny ogrodowe mogły stanowić synonim przepychu i luksusowych aranżacji. Dziś tego typu projekty trafiają do coraz szerszego grona odbiorców, stanowiąc połączenie niezwykłej dekoracji i funkcjonalnego wyposażenia jednocześnie. Na co zwrócić uwagę, chcąc zrealizować marzenie o własnym basenie?

W odpowiednim kształcie i rozmiarze

Zanim zabierzemy się za budowę basenu lub przekażemy to zadanie odpowiednim specjalistom, powinniśmy zastanowić się nad projektem. W tym celu warto przeanalizować własne oczekiwania. Jeśli planujemy korzystać z basenu głownie do pływania, warto postawić na ten o kształcie prostokąta lub wydłużonego owalu. Okrąg lub nieco bardziej wymyślne kształty sprawdzą się lepiej, gdy zależy nam głównie na rekreacji.

Z rozwagą warto podejść również do decyzji o rozmiarach basenu. Oczywistym wydaje się być fakt, że większe baseny ogrodowe to wyższa cena, jednak mogą okazać się dobrym wyborem, w momencie, gdy planujemy korzystać z tak zaaranżowanej przestrzeni np. w gronie przyjaciół lub dużej rodziny.

Z wysokiej jakości materiałów

Wytrzymałe i wyróżniające się wysoką jakością materiały to inwestycja w komfort związany z późniejszą eksploatacją basenu. Najpopularniejszy materiał to beton, który prezentuje się profesjonalnie i jest zarazem wytrzymały. Wśród ofert firm proponujących wykonanie basenów ogrodowych możemy również spotkać te wykonane m.in z drewna, stali lub żelbetu. Zagospodarowania wymaga również przestrzeń dookoła basenu – w tym celu możemy wybrać np. antypoślizgowe płytki lub zaprojektowane z myślą o przestrzeni wokół basenu rozwiązania z tworzyw sztucznych.

Basen zawsze w dobrym stanie

Chcąc zadbać o wygodę korzystania z basenu stacjonarnego, a także zapewnić sobie przyjemność kąpieli, warto pamiętać o kilku kwestach. Istotną z nich jest czystość wody. Basen stacjonarny powinien być wyposażony w odpowiedni, dobrany do pojemności filtr. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zapewnić mu dodatkową ochronę w postaci zadaszenia, które będzie stanowić barierę dla drobnych zanieczyszczeń, np. liści.
Troska o basen, jaki pojawi się w naszym ogrodzie, to nie tylko dbałość o czystość wody. Filtry nie będą w stanie przechwycić każdego z zanieczyszczeń, a osłona w postaci zadaszenia nie ochroni wody przed rozwojem glonów. Z tego powodu warto wyposażyć się w dodatkowe akcesoria, np. tabletki wspierające działanie filtrów lub odkurzacz basenowy. Regularna pielęgnacja pozwoli nam dłużej cieszyć się pięknem i funkcjonalnością basenu.

Budowa i nieruchomości
Usługi hydrauliczne w Krakowie

W każdym gospodarstwie domowym co jakiś czas dochodzi do różnego rodzaju awarii. Wielokrotnie wówczas warto postawić na pomoc specjalistów, którzy w szybki tempie uporają się z awarią i nie uszkodzą przy tym elementów, które znajdują się w pobliżu. Gdy problem dotyka instalacji wodno-kanalizacyjnej to tym bardziej warto postawić na usługi …

Budowa i nieruchomości
Życie w duchu slow life – czy przeprowadzka na wieś ma sens?

Chcąc nieco zwolnić tempo życia i odetchnąć od miejskiego zgiełku, coraz częściej zastanawiamy się, czy przeprowadzka na wieś to dobry pomysł. To poważna decyzja, którą warto dobrze przemyśleć – jakie aspekty warto przeanalizować, zanim zmienimy miejsce zamieszkania? Z dala od miejskiego zgiełku Zanim rozpoczniemy poszukiwanie wymarzonego domu lub działki pod …

Budowa i nieruchomości
Wrocław: na co zwrócić uwagę, wybierając biuro nieruchomości?

Korzystnych ofert związanych z inwestowaniem na rynku nieruchomości zwykle szukamy w sieci. Niekiedy jednak bywa to problematyczne – konkurencja jest duża, ceny zróżnicowane, a warunki sprzedaży lub wynajmu – nie zawsze jasne. Z pomocą może nam przyjść biuro nieruchomości. Wrocław oferuje w tym zakresie wsparcie wielu specjalistów – na co …