5 sposobów, na wykonanie prostych i oryginalny dekoracji, z użyciem słoika.

Aranżacje wnętrz

Nadanie drugiego życia przedmiotom, które poszły w odstawkę, jest nie tylko modne, ale również potrzebne. Ponowne wykorzystanie rzeczy, korzystnie wpływa na środowisko, gdyż ogranicza się między innymi spaliny, wykorzystywane podczas produkcji, oraz zmniejsza czas rozkładu rzeczy, które masowo wyrzucane są na śmietnik.
Najczęstszym odpadem, który znajduje się w domu, oraz doskonale nadaje się do ponownego przetworzenia,. jest słoik diy. Słoiki, najczęściej wykorzystywane są w sprzedaży żywności, oraz do przechowywania kosmetyków. Są szczelne, nie zajmują dużo miejsca, łatwo się je przechowuje i co najważniejsze, można je ponownie wykorzystać.
Co można zrobić z używanego już wcześniej słoika? Przedstawiamy przydatną listę propozycji, jak wykorzystać zalegający w domu słoik.

Lista 5 rzeczy, do których można wykorzystać słoik.

  1. Przetwory. Jeśli posiadasz własny ogród, w którym uprawiasz owoce. Chcesz, zatrzymać na dłużej ich świeżość i smak, koniecznie postaw na przetwory. Po ich przygotowaniu, umieść je w słoiku, szczelnie zakręć i zawekuj.
  2. Jeśli uwielbiasz piec, a w Twoim domu, często goszczą domowe ciasteczka, możesz wykorzystać słoik do przechowywania pysznych, domowych słodyczy. Słoik porządnie zakręcie, a jeśli zależy Ci na estetycznym wyglądzie, na nakrętkę, możesz przykleić kamyczek, lub figurkę, nadając mu oryginalnego wyglądu.
  3. Słoik, świetnie sprawdzi się do przechowywania rzeczy. Aby wykonać ozdobny słoik diy, wystarczy że, pokryjesz go farbą, lub owiniesz ozdobnym sznurkiem. Wykonanie nie jest trudne, zaś efekt końcowy, robi ogromne wrażenie.
  4. Domowe świeczki, są idealną dekoracją. Aby wykonać samemu świeczkę, wystarczy przetopić wosk, wlać go do słoika oraz dodać knot. Sposób ten, sprawdzi się w przypadku resztek wosku, który zalega w domu.
  5. Lampion ze słoika, jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie proste, oraz oryginalne ozdoby. Wystarczy wrzucić do słoika szyszki, umieścić w nim małe lampki i umieścić w widocznym miejscu.
    Istnieje wiele fantastycznych sposobów, na wykorzystanie starego słoika. Wystarczy tylko pomysł, oraz trochę czasu, by powstały wyjątkowe dekoracje.

 

Aranżacje wnętrz
Jakie kinkiety sprawdzą się nad łazienkowym lustrem?

Kinkiety nad lustrem w łazience powinny być przede wszystkim funkcjonalne. Oświetlenie ścienne o indywidualnie dopasowanych cechach i parametrach zapewni wygodę i precyzję wykonywania różnych czynności przed lustrem i stanie się efektowną ozdobą łazienkowego wnętrza. Łazienkę, podobnie jak wszystkie inne pomieszczenia w domu, podzielić można na kilka funkcjonalnych stref. Najczęściej wyróżnią …

Aranżacje wnętrz
Jak stworzyć skrzynkę na zabawki diy?

Każda rodzina z dziećmi szuka oryginalnego sposobu na przechowywanie dziecięcych zabawek. Kupowanie kolejnych plastikowych opakowań nie pomaga w ochronie środowiska czy eleganckim przechowywaniu zabawek dzieci. Dlatego też warto spróbować samodzielnie przygotować taki produkt jak skrzynka na zabawki diy. Jakie materiały są potrzebne do wykonania skrzynki na zabawki? Do podstawowych materiałów …

Aranżacje wnętrz
Jak urządzić mieszkanie w stylu industrialnym?

Styl industrialny, czyli surowa elegancja, to obecnie jeden z najpopularniejszych styli wnętrzarskich. Jego znakami rozpoznawczymi są geometryczne lampy, żarówki industrialne, surowe ściany wyłożone cegłami czy drewniane meble na metalowych postumentach. Jak w prosty sposób urządzić mieszkanie w stylu industrialnym? Obecnie styl industrialny uważany jest za jeden z najbardziej wyszukanych i …