5 sposobów, na wykonanie prostych i oryginalny dekoracji, z użyciem słoika.

Aranżacje wnętrz

Nadanie drugiego życia przedmiotom, które poszły w odstawkę, jest nie tylko modne, ale również potrzebne. Ponowne wykorzystanie rzeczy, korzystnie wpływa na środowisko, gdyż ogranicza się między innymi spaliny, wykorzystywane podczas produkcji, oraz zmniejsza czas rozkładu rzeczy, które masowo wyrzucane są na śmietnik.
Najczęstszym odpadem, który znajduje się w domu, oraz doskonale nadaje się do ponownego przetworzenia,. jest słoik diy. Słoiki, najczęściej wykorzystywane są w sprzedaży żywności, oraz do przechowywania kosmetyków. Są szczelne, nie zajmują dużo miejsca, łatwo się je przechowuje i co najważniejsze, można je ponownie wykorzystać.
Co można zrobić z używanego już wcześniej słoika? Przedstawiamy przydatną listę propozycji, jak wykorzystać zalegający w domu słoik.

Lista 5 rzeczy, do których można wykorzystać słoik.

  1. Przetwory. Jeśli posiadasz własny ogród, w którym uprawiasz owoce. Chcesz, zatrzymać na dłużej ich świeżość i smak, koniecznie postaw na przetwory. Po ich przygotowaniu, umieść je w słoiku, szczelnie zakręć i zawekuj.
  2. Jeśli uwielbiasz piec, a w Twoim domu, często goszczą domowe ciasteczka, możesz wykorzystać słoik do przechowywania pysznych, domowych słodyczy. Słoik porządnie zakręcie, a jeśli zależy Ci na estetycznym wyglądzie, na nakrętkę, możesz przykleić kamyczek, lub figurkę, nadając mu oryginalnego wyglądu.
  3. Słoik, świetnie sprawdzi się do przechowywania rzeczy. Aby wykonać ozdobny słoik diy, wystarczy że, pokryjesz go farbą, lub owiniesz ozdobnym sznurkiem. Wykonanie nie jest trudne, zaś efekt końcowy, robi ogromne wrażenie.
  4. Domowe świeczki, są idealną dekoracją. Aby wykonać samemu świeczkę, wystarczy przetopić wosk, wlać go do słoika oraz dodać knot. Sposób ten, sprawdzi się w przypadku resztek wosku, który zalega w domu.
  5. Lampion ze słoika, jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie proste, oraz oryginalne ozdoby. Wystarczy wrzucić do słoika szyszki, umieścić w nim małe lampki i umieścić w widocznym miejscu.
    Istnieje wiele fantastycznych sposobów, na wykorzystanie starego słoika. Wystarczy tylko pomysł, oraz trochę czasu, by powstały wyjątkowe dekoracje.

 

Aranżacje wnętrz
Firanki do salonu – jakie wybrać?

Każdy z nas pragnie dobrze czuć się dobrze we własnym domu. Wszystkie pomieszczenia są bardzo ważne, a to jak zostaną urządzone będzie wpływać na nasze samopoczucie. Salon jest szczególnym miejscem, ponieważ to w nim spędzamy większość wolnego czasu i to właśnie w nim przyjmujemy gości i również zależy nam na …

Aranżacje wnętrz
Fornir kamienny – tapeta z kamienia naturalnego

Materiały naturalne są coraz częściej wykorzystywane przez profesjonalnych dekoratorów jak i pasjonatów dekoracji wnętrz. Istnieje kilka przyczyn tego zjawiska. Po pierwsze użytkownicy wnętrz pragną zapewnić sobie chociaż minimalny kontakt z naturą, nawet przebywając w zamkniętym pomieszczeniu, a takie materiały jak drewno czy kamień stanowią namiastkę kontaktu z przyrodą. Po drugie …

Aranżacje wnętrz
Łóżka drewniane w aranżacji wnętrz – o czym pamiętać?

Łóżka drewniane w aranżacji wnętrz – o czym pamiętać? Nie ulega wątpliwości, że takie rozwiązania jak łóżka drewniane 160×200 (oraz innych wielkości np. 140×200 oraz 180×200) cieszą się dosyć sporym zainteresowaniem wśród wielu osób. Drewno jest bowiem naturalnym materiałem, co ma niejednokrotnie spore znaczenie w dzisiejszych czasach. Poza tym surowiec …