5 sposobów, na wykonanie prostych i oryginalny dekoracji, z użyciem słoika.

Aranżacje wnętrz

Nadanie drugiego życia przedmiotom, które poszły w odstawkę, jest nie tylko modne, ale również potrzebne. Ponowne wykorzystanie rzeczy, korzystnie wpływa na środowisko, gdyż ogranicza się między innymi spaliny, wykorzystywane podczas produkcji, oraz zmniejsza czas rozkładu rzeczy, które masowo wyrzucane są na śmietnik.
Najczęstszym odpadem, który znajduje się w domu, oraz doskonale nadaje się do ponownego przetworzenia,. jest słoik diy. Słoiki, najczęściej wykorzystywane są w sprzedaży żywności, oraz do przechowywania kosmetyków. Są szczelne, nie zajmują dużo miejsca, łatwo się je przechowuje i co najważniejsze, można je ponownie wykorzystać.
Co można zrobić z używanego już wcześniej słoika? Przedstawiamy przydatną listę propozycji, jak wykorzystać zalegający w domu słoik.

Lista 5 rzeczy, do których można wykorzystać słoik.

  1. Przetwory. Jeśli posiadasz własny ogród, w którym uprawiasz owoce. Chcesz, zatrzymać na dłużej ich świeżość i smak, koniecznie postaw na przetwory. Po ich przygotowaniu, umieść je w słoiku, szczelnie zakręć i zawekuj.
  2. Jeśli uwielbiasz piec, a w Twoim domu, często goszczą domowe ciasteczka, możesz wykorzystać słoik do przechowywania pysznych, domowych słodyczy. Słoik porządnie zakręcie, a jeśli zależy Ci na estetycznym wyglądzie, na nakrętkę, możesz przykleić kamyczek, lub figurkę, nadając mu oryginalnego wyglądu.
  3. Słoik, świetnie sprawdzi się do przechowywania rzeczy. Aby wykonać ozdobny słoik diy, wystarczy że, pokryjesz go farbą, lub owiniesz ozdobnym sznurkiem. Wykonanie nie jest trudne, zaś efekt końcowy, robi ogromne wrażenie.
  4. Domowe świeczki, są idealną dekoracją. Aby wykonać samemu świeczkę, wystarczy przetopić wosk, wlać go do słoika oraz dodać knot. Sposób ten, sprawdzi się w przypadku resztek wosku, który zalega w domu.
  5. Lampion ze słoika, jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie proste, oraz oryginalne ozdoby. Wystarczy wrzucić do słoika szyszki, umieścić w nim małe lampki i umieścić w widocznym miejscu.
    Istnieje wiele fantastycznych sposobów, na wykorzystanie starego słoika. Wystarczy tylko pomysł, oraz trochę czasu, by powstały wyjątkowe dekoracje.

 

Aranżacje wnętrz
Czym różni się płyta OSB od płyty HDF?

Wśród materiałów do produkcji mebli znajdziemy między innymi płyty OSB i płyty HDF. Oba produkty należą do najchętniej wybieranych materiałów drewnopochodnych przez producentów mebli oraz osoby, które na co dzień zajmują się wykończeniem wnętrz. Mimo, że obie płyty można sklasyfikować w jednej kategorii to znacznie się od siebie różnią. W …

Aranżacje wnętrz
Jakie łóżko do małego pokoju?

Małe sypialnie lub pokoje dziecięce to bardzo trudne w aranżacji wnętrza. Na stosunkowo małej powierzchni musimy zmieścić wszystkie niezbędne w funkcjonowaniu meble. W sypialni oraz w pokoju dziecięcym powinno dominować łóżko. Im mniejsze pomieszczenie, tym trudniej wybrać takie łóżko, które spełni oczekiwania użytkowników oraz pozostawi małą sypialnię przestronną. Jak wybrać …

Aranżacje wnętrz
Jak wybrać odpowiednią matę wejściową?

Podstawową funkcją wycieraczki jest usuwanie brudu i wilgoci z butów i przytrzymywanie ich, aby bałagan nie dostał się do domu. Wycieraczki również mogą wyglądać świetnie i stanowić idealne wykończenie Twojego wejścia, ale najważniejsze jest to, jak dobrze czyszczą. Dobrej jakości mata jest opłacalną inwestycją, ponieważ chroni wewnętrzne wykładziny podłogowe przed …